Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Nie potrzebujesz drogich specyfików. Spróbuj tego

Kuchnia jest ośrodkiem życia w wielu domach, więc bardzo szybko zaczyna panować tam nieporządek. Okazuje się jednak, że aby doprowadzić ją do ładu, wcale nie potrzebujemy drogich specyfików. A jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? To również nic trudnego. Ponadczasowe sposoby, z których korzystały nasze babcie, i z tym świetnie sobie z tym poradzą.

Choć kurz i tłuszcz, które osadzają się w kuchni, są trudnymi przeciwnikami, nie oznacza to, że nie da się ich usunąć. Nie musimy jednak stosować w tym celu drogich substancji, które często nie mają dobrego wpływu na nasze zdrowie. Domowe sposoby używane od lat świetnie poradzą sobie w walce z tego rodzaju zabrudzeniami.

Zobacz wideo Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Ekologiczny sposób na piątkę

Czyszczenie szafek kuchennych z tłuszczu to prawdziwa zmora wielu z nas - ale niepotrzebnie. Jeśli nie chcemy używać silnych chemicznych środków, wcale nie musimy tego robić.  Ekologiczne domowe sposoby na usunięcie plam z tłuszczu również są skuteczne. W tym przypadku świetnie sprawdzi się ocet.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ocet możemy wlać do butelki ze zraszaczem i spryskać nim wszystkie tłuste plamy. Po kilku minutach należy zmyć go z szafki i gotowe. Zabrudzenia powinny zniknąć. Jeśli jednak obawiamy się użycia octu bezpośrednio na meble, możemy przygotować roztwór octu. Potrzebne będą dwie szklanki wody, jedna szklanka octu i dwie łyżki płynu do mycia naczyń. Postępujemy tak samo, jak w przypadku samego octu. Gdy po kilku minutach zmyjemy mieszankę, będziemy mogli cieszyć się czystymi meblami.

Czy myć szafki kuchenne z tłuszczu? Sposoby naszych babć wciąż żywe

Usuwanie plam z mebli kuchennych nie jest trudne, choć wymaga od nas nieco zaangażowania. Jeśli chcemy pozbyć się tłuszczu, możemy tak jak nasze babcie, przygotować roztwór z wody oczyszczonej. Potrzebujemy do tego cztery łyżki sody oczyszczonej i litr wody. Namoczoną szmatką przecieramy tłuste plamy i po kilku minutach osiągamy oczekiwany efekt.

Jeśli jednak nie chcemy tworzyć roztworu, możemy posypać sodą namoczoną szmatkę i przetrzeć zabrudzenia. W obu przypadkach należy jednak pamiętać o dokładnym osuszeniu mebli.

Więcej o: