Zawsze, gdy wsiada do Ubera, wyrywa sobie włosy. Potem przyciska do szyby palce

Zamawiamy taksówkę, wsiadamy do środka i zamiast odetchnąć, że bezpiecznie dotrzemy do celu podróży, myślimy o tym, co może się wydarzyć. Doniesienia na temat przemocy seksualnej w pojazdach Ubera i Bolta są faktem. Kobiety coraz częściej dzielą się w sieci wskazówkami, co robić w czasie podróży z nieznajomym kierowcą. Ostatnio poruszenie wywołało nagranie opublikowane przez użytkowniczkę TikToka o nicku @brennalina.

Więcej historii kobiet przeczytasz na Gazeta.pl.

Teoretycznie podróż taksówką powinna być gwarancją komfortu i bezpieczeństwa. W praktyce coraz częściej słyszymy na temat napaści seksualnych w pojazdach Bolta i Ubera. W samej Warszawie w maju 2022 roku prowadzone było 20 śledztw dotyczących przestępstw seksualnych. Do napaści dochodzi nie tylko w Polsce. Według danych przekazanych przez BBC, w lipcu do sądu w San Francisco wpłynął pozew przeciwko kierowcom Ubera, których o molestowanie seksualne w USA oskarża 550 kobiet. Pasażerki, które wiedzą, że kierowca może okazać się napastnikiem, dzielą się w mediach społecznościowych sposobami na bezpieczny przejazd. Radzą też, jak pozostawiać poszlaki dla bliskich, w razie ich zaginięcia. 

Zobacz wideo Klaudusiek postrachem kierowców Ubera? [Lista Plotka]

Zawsze, gdy wsiada do Ubera, wyrywa sobie włosy

Brennalina opublikowała na TikToku nagranie z instruktażem, jak pasażerka może zostawiać poszlaki dla policji i bliskich, na wypadek, gdyby zaginęła.

Za każdym razem, gdy zamawiam przejazd i wsiadam do samochodu, zostawiam na siedzeniu swoje włosy oraz odciski palców

- napisała. A potem dodała:

Wiem, że gdyby coś mi się stało, moje DNA bez problemu zostanie znalezione w aucie.

Nikogo nie zdziwiło to, że w 2022 roku wciąż muszą powstawać takie filmiki. Zamiast tego pojawiły się słowa zrozumienia, bo jak stwierdziły internautki, choć to przerażające, dzieje się naprawdę. Niektóre z użytkowniczek TikToka podzieliły się swoimi sposobami na przejazd z kierowcami popularnych aplikacji.

Jak wsiądziesz do auta, otwórz ponownie drzwi i sprawdź, czy kierowca nie włączył blokady
Zawsze, gdy wchodzę do samochodu, udaję, że rozmawiam z kimś przez telefon. Zazwyczaj mówię, gdzie jestem i że prześlę moją lokalizację

- pisały.

Jak podróżować bezpiecznie Uberem czy Boltem?

Komenda Stołeczna Policji w listopadzie rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem "Świadomość".  Jednym z jej elementów było nagranie zrealizowane przez policjantki, służące w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie. Funkcjonariuszki wskazały, na co należy zwrócić uwagę przy korzystaniu z przewozów "na aplikację":

  • sprawdź, czy pojazd posiada właściwe oznakowanie,
  • zanim wsiądziesz, upewnij się, że to samochód wskazany w aplikacji,
  • nie zapomnij sprawdzić, czy kierowca jest tym samym co wskazany w aplikacji,
  • udostępnij trasę przejazdu osobie zaufanej,
  • poproś o zmniejszenie temperatury, jeśli poczujesz się senna,
  • nie masz obowiązku odpowiadać na pytania kierowcy, przez cały czas możesz prowadzić rozmowę telefoniczną ze znajomą,
  • pamiętaj, że na każdym etapie możesz zrezygnować z usługi przewozu,
  • w razie zagrożenia nie zastanawiaj się i zatelefonuj pod nr alarmowy 112.

To pewne! Będzie 14. emerytura 2023. Kiedy wypłaty? Jest wstępny termin To pewne! Będzie 14. emerytura 2023. Kiedy wypłaty? Jest wstępny termin

Więcej o: