Natarła lustro ziemniakiem i pokazała efekty. Zaskakujący trik na popularny problem

Ziemniaki są pyszne oraz zdrowe. Co więcej, wykorzystamy je nie tylko w kuchni, ale także w sprzątaniu czy pielęgnacji. Do czego mogą się przydać? Swój sprytny trik na zastosowanie połowy tego warzywa zdradziła pewna Instagramerka. Efekty zaskakują

Ziemniaki to jedno z najczęściej wybieranych do obiadu warzyw. Okazuje się, że poza walorami smakowymi, skrywają także inne przydatne właściwości. Z sukcesem wykorzystasz je m.in. w sprzątaniu, co udowodniła pewna użytkowniczka Instagrama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Sprytny trik na osadzającą się wodę. Przetrzyj lustra ziemniakiem i zapomnij o problemie

Instagramerka podzieliła się z fanami sprytnym trikiem na to, jak sprawić, aby woda nie pozostawiała na lustrze nieestetycznych zacieków. Okazuje się, że potrzeba do tego jedynie połówki ziemniaka. Przekrój warzywo i jedną z części dokładnie wetrzyj w lustro. Pozostały miąższ zetrzyj z pomocą suchej, miękkiej ściereczki. Tym prostym i niedrogim sposobem sprawisz, że woda będzie płynnie spływać ze szkła, nie zostawiając po sobie śladu. To nietypowy, lecz niezwykle skuteczny sposób na walkę z zaciekami. Nagranie obejrzało już prawie 786 tysięcy osób. Okazuje się, że to nie jedyne zastosowanie ziemniaka! Co możesz zrobić z drugą połówką?

 

Wystarczy połowa ziemniaka, by szyby i lustra lśniły czystością. Efekty zaskakują

Z pomocą ziemniaka nie tylko uchronisz lustro przed śladami po wodzie, ale także je wyczyścisz. Dokładnie rozprowadź warzywo po zabrudzonej powierzchni, następnie wypoleruj do sucha miękką szmatką, najlepiej z mikrofibry, a po zabrudzeniach nie będzie śladu! Ten sposób nada się również do szyb. To prosty i ekologiczny trik, dzięki któremu już nigdy nie sięgniesz po detergenty. 

Przetrzyj połówką ziemniaka twarz. Prosty sposób na pozbycie się przebarwień

Ziemniak to bogate źródło witaminy C oraz przeciwutleniaczy, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Umytą i obraną połową warzywa i regularnie przecieraj twarz, a stanie się rozjaśniona i wygładzona. Z jego pomocą zapomnisz o przebarwieniach i wyrównasz koloryt cery.

Więcej o: