Już nie zodiakara, tylko szparagara. Brytyjka wróży ze szparagów. Co powiedziały jej o 2023 roku?

Wróżenie z fusów i gwiazd jest już passe. Przyszła pora na warzywa. Szparagi znają najlepiej przyszłość Wielkiej Brytanii, ale mówią też co nieco o reszcie świata. A właściwie 65-letnia Jemima Packington, która od lat przekazuje ich przepowiednie. Co według niej przyniesie 2023 rok?

Więcej ciekawostek ze świata przeczytacie na Gazeta.pl.

Jeśli znacie serial "Twin Peaks" i hasło "sowy nie są tym, czym się wydają", możecie spokojnie przełożyć je na "szparagi nie są tym, czym się wydają", a postać Pieńkowej Damy na Jemimę Packington. 65-letnia kobieta twierdzi, że odkąd skończyła osiem lat, potrafi odczytywać przyszłość ze szparagów. Umiejętność  miała odziedziczyć po ciotce, która czytała z fusów herbaty. Długoletni staż pracy "szparagary" sprawił, że w Wielkiej Brytanii cieszy się niemałą renomą, a miejscowe media podkreślają, że każdego roku sprawdza się od 75 proc. do nawet 90 proc. jej przepowiedni. Jeśli przyjrzymy się jej zapowiedziom na 2023 rok, wcale to nie dziwi.

Zobacz wideo Są niskokaloryczne, smaczne i... leczą kaca! Sezon na szparagi trwa

Brytyjka wróży ze szparagów. Co powiedziały jej o 2023 roku?

Rzuca wiązkę szparagów w powietrze, a gdy są już rozsypane na ziemi, interpretuje obraz, który utworzyły. W ten sposób miała przewidzieć śmierć królowej Elżbiety II, brexit i megxit. Czasem jednak warzywa płatają jej figle. Jak np. wtedy, gdy powiedziały, że Chorwacja wygra mundial w Katarze. Albo, kiedy przepowiadały, że Boris Johnson pozostanie na stanowisku premiera. No cóż... nawet szparagi mogą się mylić.

Pozostawmy jednak przeszłość za sobą i spójrzmy w przyszłość, bo Packington już wie, czego spodziewać się w 2023 roku. Według niej:

  • żeńska reprezentacja Anglii w piłce nożnej zdobędzie mistrzostwo świata,
  • Partia Konserwatywna (tzw. torysi) utrzyma się u władzy,
  • księżniczka Anna podupadnie na zdrowiu

Poza tymi konkretnymi przepowiedniami szparagara twierdzi, że w 2023 roku będzie brakowało żywności w Wielkiej Brytanii, a ludzie powrócą do uprawiania jej na własną rękę. Tylko, czy naprawdę wyczytała to z warzyw, kiedy media od miesięcy grzmią o światowym kryzysie żywnościowym, który nasili się w 2023 roku? 

Przepowiada też zawirowania na Dalekim Wschodzie spowodowane dalszym mutowaniem koronawirusa. No i znowu, każdy, kto śledzi sytuację w Chinach, wie, że sytuacja jest tragiczna. Szpitale są przeciążone z powodu wzrostu zachorowań, a to nigdy nie wróży niczego dobrego.

Każda nowa fala epidemii w innym kraju niesie ryzyko nowych wariantów, ryzyko tym większe, im większa fala, a obecna fala w Chinach zanosi się na dużą

- mówił jakiś czas temu ekspert ds. zdrowia publicznego z Uniwersytetu Narodowego w Singapurze Alex Cook. 

Według Packington w 2023 roku przyjdzie na świat nowy członek rodziny królewskiej. I tu także może mieć rację. Szczególnie jeśli przypomnimy sobie, że rodzina królewska to nie tylko Kate Middleton i książę William oraz Meghan Markle i książę Harry. 

Jeśli chodzi o świat celebrytów, wróżka spodziewa się "nieoczekiwanych zgonów wśród osobistości show biznesu" - tak, to się zdarza - oraz kilku gwiazd Hollywood, które ujawnią się jako osoby homoseksualne. W 2022 roku coming out zrobiło 29  hollywoodzkich gwiazd, więc jest szansa, że jeszcze ktoś czeka na 2023 rok. 

Podsumowując, nie pozostaje nic innego, jak traktować jej wróżby z przymrużeniem oka. Możemy być za to pewni, że w 2023 roku znowu przyjdzie sezon na szparagi i lepiej sprawdzą się na naszych talerzach niż w roli wyroczni.

Więcej o: