Natrzyj okulary ziemniakiem, a efekt cię zaskoczy. To niezawodny sposób na popularny problem

Jak czyścić okulary? Z pewnością nie każdy sposób jest dobry, ponieważ możemy niechcący porysować szkła. Jeśli więc chcemy, by służyły nam jak najdłużej, powinniśmy nauczyć się poprawnego sposobu usuwania brudu ze szkieł i oprawek. Warto również wiedzieć, jak poradzić sobie z uciążliwym parowaniem okularów. A to wcale nie jest takie trudne. Wystarczy natrzeć okulary ziemniakiem.

Warto pamiętać, by w trakcie czyszczenia okularów trzymać je za mostek, a nie za nanośnik bądź jeden z zauszników. Dzięki temu nie narazimy okularów na  wykrzywienie oprawek. Niewskazane jest również intensywne pocieranie.

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Jak czyścić okulary? Sposób z ziemniakiem brzmi absurdalnie, ale jest skuteczniejszy, niż myślisz

Problem z parowaniem okularów można rozwiązać domowym sposobem. Wystarczy użyć ziemniaka - najlepiej takiego typu, który ma w sobie jak najwięcej skrobi. Należy go obrać, dokładnie umyć, a następnie pokroić na plastry. Wyczyszczone i wysuszone szkła okularów należy potrzeć ziemniakiem, ale tak, by nie pozostawił smug. Następnie, gdy szkła już przeschną, wycieramy je ściereczką z mikrofibry. Dzięki temu będziemy cieszyć się okularami bez smug o wiele dłużej.

Jak czyścić okulary? Tego zdecydowanie nie wolno robić

Chcąc wyczyścić okulary, zdecydowanie powinniśmy unikać wycierania na sucho. Wówczas będziemy trzeć po szkle drobinkami kurzu i narazimy je na zarysowanie. Nie wolno również czyścić okularów płynem do mycia szyb i luster, ponieważ tak silne środki chemiczne źle wpływają na delikatną powłokę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czyszczenia szkieł nie powinniśmy używać również papieru toaletowego, chusteczek higienicznych, czy fragmentów ubrań.

Jak skutecznie wyczyścić okulary? Zadbaj o najlepszy środek do czyszczenia

Warto zainwestować w specjalny płyn do czyszczenia okularów lub chusteczki nawilżane. Najlepiej kupić te specyfiki u optyka. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie zaszkodzą szkłom jak te, które są ogólnodostępne w drogeriach.

Warto mieć również chusteczkę z mikrofazy, która nie uszkodzi szkieł. Dobrze sprawdzi się również szmatka z mikrofibry.

Więcej o: