Zamiast je wyrzucać, pokrusz i włóż do doniczki. Wężownica szybko wypuści nowe liście

Wężownica znana też jako sansewieria czy języki teściowej to popularna roślina doniczkowa, która zdobi wiele polskich domów. Stosunkowo łatwo jest o nią zadbać, ponieważ nie ma zbyt dużych wymagań. Istnieje jednak pewien łatwy, domowy sposób, który sprawi, że wężownica wypuści nowe, zdrowe liście. Wystarczy, że wykorzystasz ten jeden prosty trik.

Piękne rośliny doniczkowe dodają wnętrzom przytulnego klimatu. Jeśli jesteś właścicielką wężownicy, z pewnością dobrze wiesz, że nie jest to wymagający kwiat i nie potrzebuje zbyt wiele uwagi. Warto jednak co jakiś czas wzbogacić jego pielęgnacje o pewien składnik, który zwykle wyrzucasz do kosza. Dzięki niemu sansewieria będzie miała zdrowe, lśniące liście.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o wężownice by pięknie rosła? Pamiętaj o kilku zasadach

Wężownicę w naturalnym środowisku można spotkać w miejscach, które są suche i bardzo nasłonecznione. Nie przeszkadza jej to jednak w tym, by pięknie rosnąć w naszych domach. Poradzi sobie zarówno na bardzo nasłonecznionym parapecie, jak i umieszczona w ciemnym pokoju. Najlepiej czuje się jednak w miejscu z dobrym dostępem do światła, lecz nie prosto w promieniach palącego słońca. Gdy widzisz, że twoja roślina nie wygląda najlepiej, przestaw ją w inne miejsce. To powinno pomóc.

Ten rodzaj rośliny doniczkowej jest niezwykle wytrzymały. Jeśli przez dłuższy czas zapomnisz o jej podlewaniu, nie powinna na tym ucierpieć. Najlepiej jednak podlewać wężownicę co około 10 dni, a zimą wystarczy robić to nawet co 2-3 tygodnie. Co jednak można zrobić, by sansewieria wypuszczała więcej pięknych liści i zdrowo rosła? Istnieje pewien domowy sposób.

Domowy sposób na zielone i lśniące liście. Wystarczy, że sięgniesz po produkt z kuchni

Nie od dziś wiadomo, że aby rośliny pięknie rosły, trzeba je odpowiednio nawozić. Specjalistyczne preparaty potrafią kosztować krocie, jednak wężownica ich nie potrzebuje. Sama świetnie sobie radzi, a my możemy wspomóc ją domowymi sposobami, które nic nie kosztują. Wystarczy wykorzystać skorupki jajek, które bogate są w wiele cennych minerałów. Jak przygotować z nich naturalny nawóz do roślin doniczkowych?

Dokładnie rozkrusz skorupki jajek i wsyp je do doniczki, przykrywając je cienką warstwą ziemi. Możesz też przygotować roztwór, który będzie domowym nawozem. Skorupki jajek należy wówczas zalać wodą i pozostawić w ciemnym miejscu na 2-3 tygodnie. Po tym czasie wystarczy odcedzić nawóz i podlać nim wężownicę, a będzie miała piękne, zdrowe liście.

Więcej o: