Owiń stopy folią aluminiową, a pozbędziesz się popularnego problemu. Tani trik, który cię zaskoczy

Folia aluminiowa ma wiele fantastycznych zastosowań, dzięki którym możemy znacznie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Świetnie sprawdza się w kuchni oraz do czyszczenia biżuterii, jednak okazuje się, że ma też jedno nietypowe zastosowanie. Wystarczy owinąć nią stopy. Efekt jest zaskakujący.

Każdy z nas prawdopodobnie ma teraz w jednej ze swoich szafek kawałek folii aluminiowej. Ta mała i niepozorna rzecz znacznie ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Korzystamy z niej podczas pieczenia różnych potraw w piekarniku, owijamy w nią żywność, by dłużej zachowała świeżość, a nawet czyścimy z jej pomocą ulubioną biżuterię. Okazuje się jednak, że folia aluminiowa ma też fantastyczne zastosowanie w innych, nietypowych dziedzinach. Co się stanie, kiedy owiniesz nią swoje stopy? Efekt może cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Owiń stopy folią aluminiową. Dlaczego warto to zrobić?

Zmarznięte stopy to nic przyjemnego. To przeszywające uczucie wprawia nas w dyskomfort i sprawia, że trudniej jest nam się zrelaksować. Ten uporczywy problem towarzyszy nam szczególnie jesienią oraz zimą lub gdy przemokniemy podczas deszczowego spaceru. Często zdarza się, że ciepłe skarpety nie wystarczają, by odpowiednio ogrzać stopy. Warto wtedy wykorzystać właściwości folii aluminiowej. Jak to zrobić?

Daria Trafankowska Mąż zostawił ją dla koleżanki z planu. Trafankowska nie miała łatwego życia

Jak rozgrzać stopy za pomocą folii aluminiowej? Po 30 minutach odczujesz różnicę

Ta nietypowa, choć skuteczna metoda może niektórych nieco zaskoczyć. Warto jednak ją wypróbować, gdy czujemy, że trudno nam rozgrzać stopy. Wystarczy wtedy posmarować je ulubionym kremem do stóp (sprawdzi się też balsam do ciała lub krem do rąk) i owinąć je folią aluminiową. Pamiętaj, by nałożyć ją w taki sposób, by błyszcząca strona dotykała skóry. Różnicę poczujesz już po kilku minutach, lecz warto trzymać folię na stopach od 30 minut do godziny. Po jej zdjęciu nie tylko będą rozgrzane, lecz także przyjemnie nawilżone i odżywione.

Fryzjer Te fryzury będą hitem 2023! Oto kultowe cięcia w najmodniejszej odsłonie

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej. Do czego jeszcze może się przydać?

Folia aluminiowa nie tylko świetnie ogrzeje stopy, lecz także przyda się w kilku innych nietypowych sytuacjach. Możesz z jej pomocą ujarzmić niesforną fryzurę. Wystarczy, że wygładzisz je, przesuwając folię po kosmykach. Produkt ten równie skutecznie sprawdzi się podczas czyszczenia przypalonego piekarnika. Należy wówczas spryskać je ulubionym detergentem, a po chwili dokładnie wyszorować to miejsce kulką folii aluminiowej.

Więcej o: