Wrzuć do wody i podlej monsterę. Nowe liście pojawią się błyskawicznie

Monstera to efektowny kwiat, który odpowiednio pielęgnowany może osiągać do 100 cm wysokości. Jak zadbać, aby roślina wypuszczała nowe liście i zachwycała swoim wyglądem? Wystarczy prosty nawóz. Podpowiadamy, jak go zrobić.

Monsterę często można znaleźć w polskich domach, ponieważ jest to roślina, która pięknie się prezentuje, a przy tym nie jest wymagająca w uprawie. Doskonale dopasowuje się do warunków i jest dość tolerancyjna. Świetnie sprawdzi się zatem w przypadku osób, które nie chcą przeprowadzać licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak sprawić, żeby szybko wypuściła nowe liście? Kluczowe jest tutaj odpowiednie stanowisko oraz sposób podlewania. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Gdzie najlepiej postawić monsterę? Unikaj bezpośredniego światła

Monstera lubi stanowiska z dostępem do dużej ilości światła, dzięki czemu odwdzięcza się dziurkowanymi, dużymi liśćmi. Roślina nie powinna być jednak narażona na bezpośrednie padanie promieni słonecznych, gdyż może to prowadzić do poparzenia. Najlepiej ustawić ją na parapecie zachodnim lub wschodnim. Światło powinno być rozproszone. 

Jak podlewać monsterę? Wypróbuj ten domowy nawóz do monstery

Monstera lubi wilgotne powietrze, ale nie podłoże. Kwiat w okresie wiosenno-letnim podlewać należy raz w tygodniu, a w jesienno-zimowym wystarczy raz na 10, a nawet 14 dni. Dostarczamy monsterze wody obficie, a następnie po ok. 30 minutach zlewamy jej nadmiar z podstawki. 

Jeśli chcemy, aby monstera szybko wypuściła nowe liście, do warto wypróbować nawóz ze skórek bananów. Należy pociąć je na mniejsze kawałki, wrzucić do słoika z wodą, zakręcić i odstawić na przynajmniej 24 godziny. Im dłużej trzymamy obierki w wodzie, tym lepsze możemy uzyskać efekty. Następnie taką domową mieszanką podlewamy roślinę. 

Więcej o: