Podlej paprotkę tym lekiem, by była piękna i zdrowa. Liście będą bujnie rosły i odzyskają kolor

Paprotka to przepiękna roślina, która swoją zielenią zdobi wiele polskich domów. Nic dziwnego, ponieważ wspaniale się prezentuje i potrafi urosnąć do okazałych rozmiarów. Jest jednak podatna na choroby oraz inwazję różnych szkodników, lecz łatwo sobie z tym poradzić. Wystarczy wybrać się do apteki po lek, który fantastycznie o nią zadba.

Paprotka, choć jest przepiękna, potrafi przysporzyć właścicielom nieco problemów. Bywa kapryśna i podatna na nieprzyjazne czynniki, przez które często nie wygląda tak, jak byśmy tego chcieli. Z pomocą przychodzi jednak tani, popularny lek za apteki, który fantastycznie rozwiąże większość problemów. W jaki sposób działa i jak z niego korzystać, by odżywić roślinę, pobudzając ją do wzrostu? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak popularny lek z apteki zadziała na paprotkę? Ma wiele zastosowań

Jeśli chcesz zadbać o swoją paprotkę, udaj się do pobliskiej apteki po aspirynę. Ten popularny lek zawiera w sobie kwas acetylosalicylowy, który potrafi znacznie zwiększyć odporność roślin na nieprzyjazne czynniki i doskonale je odżywić. Nie tylko pobudzi ich wzrost, lecz także sprawi, że paprotka będzie miała piękne liście o nasyconym, zielonym kolorze. Aspiryna świetnie też poradzi sobie z grzybami, które często można zauważyć w doniczkach różnych kwiatów. W jaki sposób wykorzystać ten popularny lek do pielęgnacji paproci? To łatwiejsze niż myślisz.

Zadbaj o paprotkę. W jaki sposób wykorzystać do tego aspirynę?

Aspiryna fantastycznie odżywi marniejącą paprotkę. Warto jednak pamiętać o tym, by nie stosować jej w nadmiarze. Zbyt duża ilość tego leku może uszkodzić liście rośliny. Należy wykorzystywać go w optymalnych dawkach, a paproć będzie rosła pięknie i zdrowo. Jak to zrobić?

Zauważyłaś pleśń w doniczce z paprocią lub innymi kwiatami? Opryskaj ziemię roztworem z aspiryny. Możesz robić to nawet 3 razy w miesiącu, by zauważyć zdumiewające efekty. Do butelki z atomizerem wlej litr wody i wrzuć tabletkę aspiryny. Tak przygotowanym roztworem spryskuj ziemię roślin.

Z aspiryny możesz też przygotować skuteczną odżywkę, która pobudzi paprotkę do wzrostu. W tym celu rozpuść pół tabletki leku w litrze wody i taką mieszanką podlewają ją raz na dwa miesiące.

Więcej o: