Załóż rajstopy na końcówkę odkurzacza. Ten patent rozwiąże popularny problem

Stare i niepotrzebne rajstopy niekoniecznie muszą lądować w koszu. Istnieje kilka zastosowań dla zepsutych pończoch i rajstop. Przedstawiamy sposoby na ich wykorzystanie.

Wszyscy wiemy, że rajstopy szybko się niszczą. Wystarczy zaciągnięte oczko, aby nadawały się do śmieci. Okazuje się jednak, że wcale nie musimy wyrzucać zużytych rajstop. Przydają się również podczas domowych obowiązków.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Do czego wykorzystać stare rajstopy? Kilka świetnych patentów

Ze starych rajstop możemy wykonać domowe woreczki zapachowe. Wystarczy odciąć odpowiednią część rajstopy, wypełnić suszonymi płatkami kwiatów lub perfumami, a następnie zawiązać i umieścić w szafie. Rajstopy świetnie nadadzą się również do czyszczenia skórzanych butów. Po nałożeniu pasty i wytarciu butów ściereczką, nylonowa pończocha perfekcyjnie wypoleruje powierzchnię.

Podobnie sprawa wygląda z użyciem rajstop do polerowania powierzchni takich jak lustra i szyby. Dzięki starym pończochom pozbędziemy się smug. Rajstopy sprawdzą się również do przechowywania cebuli i czosnku. Wystarczy włożyć główki do odciętych nogawek, a następnie każdą główkę oddzielić supłem. Tak przechowywany czosnek lub cebula dłużej zachowają świeżość.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Załóż rajstopy na końcówkę odkurzacza. Idealny patent na zagubioną biżuterię

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło ci się zgubić w domu pierścionek, łańcuszek czy bransoletkę. W poszukiwaniu zgubionej błyskotki padamy na kolana, przeczesujemy dywan i inne zakamarki. Najlepiej, aby zgubiona biżuteria się odnalazła, bo jeśli zaczniemy odkurzać, może ona zaginąć w naszym odkurzaczu.

Sposobem na odnalezienie biżuterii są rajstopy. Nogawkę należy założyć na końcówkę odkurzacza i przymocować ją gumką recepturką. Teraz wystarczy odkurzyć w miejscu, gdzie zgubiliśmy biżuterię, a zagubione błyskotki zatrzymają się na siatce z rajstop.

Więcej o: