Masz suche i popękane pięty? Weź 10 zł i idź do apteki. Ta maść skutecznie rozwiąże problem

Suche i pękające pięty to częsty problem, który pojawia się w wyniku rogowacenia naskórka. Wiele osób w takich wypadkach stosuje pumeks, jednak należy pamiętać, że ścieranie pięt może tylko pogłębić problem. Istnieje inny sposób, aby pięty były gładkie i pozbawione zrogowaceń. Wystarczy jedynie 10 zł i powszechnie dostępna maść z apteki.

Sucha skóra na piętach pojawia się w wyniku rogowacenia naskórka. Skóra na piętach jest grubsza niż w innych miejscach, więc naskórek nie może samodzielnie się złuszczać, przez co skóra staje się stwardniała i szorstka. Zdarza się, że pęka, tworząc problematyczne i bolesne rany. Okazuje się, że wystarczy 10 zł, a nasze pięty będą gładkie i pozbawione zrogowaceń. 

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Popękane pięty. Powszechny problem może wynikać z wielu czynników

Skóra na piętach jest pozbawiona gruczołów łojowych, przez co szybciej się wysusza i traci elastyczność. Skóra w tym miejscu jest grubsza, a naskórek nie ma możliwości, aby naturalnie się złuszczać. To prowadzi do powstawania zgrubień i nadmiernego przesuszania.

Przyczyny rogowacenia pięt:

  • nadwaga – osoby otyłe mają tendencję do rozszerzania skóry na piętach, przez co skóra może pękać
  • cukrzyca – skóra cukrzyków jest delikatniejsza, więc ma większą tendencję do pękania
  • złe obuwie
  • czynniki genetyczne
  • niedożywienie
  • brak witamin
  • choroby tarczycy
  • schorzenia skóry jak egzema lub AZS

  Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maść z apteki za 10 zł. Rozwiązanie problemu popękanych pięt

Okazuje się, że w walce z popękanymi piętami idealnie radzi sobie maść z apteki, która kosztuje jedynie 10 zł. Maść z witaminą A jest to gęsta maść o tłustej konsystencji. Stosowana jest w stanach zapalnych skóry i podczas regeneracji naskórka. Poprawia funkcjonowanie skóry, zapobiega nadmiernemu rogowaceniu i działa ochronnie.

Zamiast pumeksu lepiej zastosować maść z witaminą A. Przed nałożeniem na stopy, powinniśmy je wymoczyć, a zrogowaciałe miejsca natrzeć sodą oczyszczoną, wytrzeć stopy do sucha, a następnie nałożyć grubą warstwę maści.

Więcej o: