Zapomnij o skrobaczce. Dodaj do wody jeden składnik i popryskaj szyby w samochodzie

Niskie temperatury sprawiają kierowcom wiele kłopotów. Oszronione szyby w samochodzie to zmora osób, które spieszą się rano do pracy lub na ważne spotkanie. Przedstawiamy domowy trik, który pozwoli pozbyć się szronu bez użycia skrobaczki.

Okres jesienno-zimowy jest dla kierowców samochodów niezwykle problematyczny. Oszronione szyby w samochodzie sprawiają, że ruszenie do pracy czy szkoły zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Okazuje się jednak, że wystarczy dodać do wody jeden składnik i spryskać szyby, a pozbędziemy się lodu i szronu.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Jak przygotować samochód przed zimą? Kilka domowych patentów

Istnieje kilka ciekawych patentów na zabezpieczenie samochodu przed zimą i minusowymi temperaturami.

  • Uszczelki – przed mrozem warto nasmarować uszczelki wazeliną, dzięki czemu guma nie będzie przymarzać
  • Zamarznięte lusterka – zabezpieczenie lusterek woreczkiem strunowym sprawi, że rankiem nie będziemy zmuszeni do ich skrobania
  • Zamarznięty zamek – w tym wypadku dobrze sprawdzi się płyn do dezynfekcji rąk z alkoholem. Wystarczy wlać kilka kropli do zamka, aby lód się rozpuścił.
  • Przymarznięte wycieraczki – idealnie sprawdzi się założenie na wycieraczki foliowych koszulek na dokumenty. Wycieraczki należy owinąć folią i przymocować taśmą klejącą 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Zapomnij o skrobaczce. Dodaj do wody jeden składnik

Skrobanie szyb nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zajmuje wiele czasu, a dodatkowo istnieje ryzyko porysowania szyby. Aby ułatwić sobie zadanie, warto przygotować domowy odmrażacz do szyb.

Do przygotowania potrzebujemy destylowanej wody i alkoholu. Składniki należy połączyć w proporcji 1:3 i przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać szyby. Dzięki tak przygotowanej mieszance lód na szybach powinien stopnieć i odejść bez pomocy skrobaczki.

Więcej o: