Jak prać ręczniki, aby pozostały miękkie na dłużej? Zastąp płyn tym produktem, a nie pożałujesz

Jak prać ręczniki, aby nie stały się szorstkie i nieprzyjemne? Można temu zapobiec. Niestety, nie wiele osób wie, jak o to zadbać. Istnieje jednak jeden prosty trik, dzięki któremu tkanina pozostanie miękka na dłużej. Zamień płyn do płukania na ten produkt, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki, aby były pachnące i miękkie? Wystarczy użyć naturalnych składników, żeby tkanina pozostała puszysta na dłużej. Większość potrzebnych produktów znajdziesz w kuchennej szafce. Poznaj sprawdzone sposoby na przyjemne w dotyku ręczniki. 

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać ręczniki kąpielowe? Zamiast płynu do płukania użyj tego produktu

Jednym z najczęstszych błędów podczas prania ręczników jest używanie płynu do płukania. Detergent, który sprawdza się podczas czyszczenia ubrań, w tym przypadku jest kompletnie zbędny. Co gorsza, produkt ma negatywny wpływ na miękkość tkaniny. Środek zatrzymuje wchłanianie wilgoci przez włókna, przez co ręcznik staje się szorstki i nieprzyjemny w dotyku. To samo tyczy się płynów zmiękczających.

Zamiast tych detergentów warto sięgnąć po ocet. W miejsce płynu wlej szklankę kwasu. Nie dość, że produkt sprawi, że ręczniki staną się puszyste, to dodatkowo odkazi ich włókna. Jeśli przeszkadza ci specyficzny zapach octu, możesz dodać do niego kilka kropel dowolnego olejku eterycznego.

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Poznaj najważniejsze zasady

Temperatura, w której pierzemy ręczniki, może sprawić, że staną się bardziej szorstkie. Nie jest to jednak jedyny czynnik wpływający na puszystość tkaniny. Oprócz tego warto pamiętać także o innych ustawieniach. Idealne warunki do prania ręczników to od 40 do 60 stopni Celsjusza i maksymalnie 1000 obrotów. Co więcej, nie czyść tkaniny razem z ubraniami. Pamiętaj także, aby zawsze zostawiać nieco wolnej przestrzeni w pralce. Dzięki temu przepływanie wody stanie się o wiele swobodniejsze.

Więcej o: