Kobieta twierdzi, że wie, dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić. Nie chodzi o miłość. "Też to zauważyłam"

Wątek "dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić" od lat powraca jak bumerang na forach internetowych i w mediach społecznościowych. Przyjrzała się mu jedna z użytkowniczek TikToka. Tay, która w krótkich nagraniach rozprawia się z tematami wokół relacji, ma pewną teorię. Ale czy słuszną?

Więcej historii kobiet przeczytasz na Gazeta.pl.

Tay prowadzi na TikToku kanał o nazwie @taytalkspod. W licznych filmikach, które publikuje na swoim profilu, porusza tematykę związaną z miłością i relacjami. Największą popularność zyskało jej nagranie o tytule "Mężczyzna poślubi kobietę, którą ma przed sobą". Rozprawia się w nim z pytaniem, dlaczego czasem mężczyźni nie chcą się żenić, nawet jeśli są w długoletniej relacji. Jak twierdzi, nie chodzi wcale o poszukiwanie wielkiej miłości.

Zobacz wideo Izabela Janachowska chce odnowić przysięgę małżeńską! Huczne przyjęcie?

Dlaczego mężczyźni nie chcą się żenić? I czy rzeczywiście nie chcą?

Każdy zna parę, która była ze sobą przez lata i chociaż wydawali się idealnie dopasowani, kiedy pojawił się temat ślubu, związek się rozpadł. Tay przyznała, że przeglądając TikToka trafiła na profil fotografki ślubnej, która stwierdziła, że mężczyźni biorą ślub tylko wtedy, gdy są gotowi, żeby się ustatkować. Chociaż wydaje się to całkiem rozsądne, użytkowniczka TikToka znalazła pewien haczyk. 

Tay wywołała dyskusję, zakładając, że mężczyźni poślubiają kobiety, które mają u boku, kiedy czują się gotowi na ślub. Nawet jeśli nie są to ich bratnie dusze, czy miłości na całe życie. 

To po prostu dziewczyny, z którymi się spotykają, kiedy zdecydują, że są gotowi na ślub

- mówiła. Według niej dla płci przeciwnej kluczowe jest poczucie stabilności finansowej i dojrzałość emocjonalna, a także zmiana podejścia do randkowania.

Kiedy to wszystko ma, część mózgu, która sugeruje, że czegoś mu brakuje i sugeruje, że gdzieś jest druga połówka, przestaje się odzywać. Zaczyna myśleć o małżeństwie

- doprecyzowała. 

W komentarzach zauważono, że często ludzie tracą miłości swojego życia z powodu niedojrzałości, czy braku szczerości w relacji. I że nie odnosi się to tylko do mężczyzn.

Ludzie traktują małżeństwo jak odrobienie pracy domowej
Potem piszą wiadomości do tych, których kochali 10 lat temu
Też to zauważyłam! Właśnie dlatego większość mężczyzn kończy wieloletnie związki, a następna dziewczyna, która się pojawia, okazuje się TĄ JEDYNĄ

- pisali internauci.

Więcej o: