Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów? Możesz się zdziwić. Wiele osób popełnia błąd

Regularna wymiana szczoteczki do zębów zapobiegnie rozwijaniu się bakterii w jamie ustnej. Nowa szczoteczka do zębów lepiej usuwa płytkę nazębną i sprawniej czyści zęby. Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?

Wszyscy wiemy, że o zęby należy dbać. Dlatego tak ważna jest regularna wymiana szczoteczki do zębów. Zniszczone włosie lub bakterie namnażające się na szczoteczce mogą przysporzyć nam wielu problemów.

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Doda i Dariusz Pachut Doda chwali się wyrzeźbioną sylwetką. Figura artystki zachwyca!

Jak dbać o szczoteczkę do zębów? Jak należy ją przechowywać?

Szczoteczka do zębów powinna być przechowywana w czystości. Po każdym użyciu szczoteczki należy ją dokładnie umyć i pozostawić do wyschnięcia. Szczoteczka nie powinna leżeć w wilgotnym miejscu, aby nie namnażały się na niej bakterie. Najlepiej przechowywać szczoteczkę w pozycji pionowej. Jeśli stosujemy popularne plastikowe etui na szczoteczkę do zębów, pamiętajmy, żeby umieszczać ją w środku, dopiero gdy wyschnie. Nie należy zamykać szczoteczki mokrej lub wilgotnej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Zapomnij o wodzie z cytryną, teraz ten napój to hit. Pozwala pozbyć się oponki z brzucha Zapomnij o wodzie z cytryną, teraz ten napój to hit. Pozbędziesz się oponki z brzucha

Kiedy wymieniać szczoteczkę do zębów? Uważaj na bakterie

Jeśli przechodziliśmy infekcję, wymiana szczoteczki do zębów jest podstawową rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, gdy wyzdrowiejemy. Pamiętajmy, że bakterie i wirusy osiadają na włóknach szczoteczki. Nie ryzykujmy ponownego zakażenia.

Zużyta szczoteczka nie czyści zębów, tak jak powinna. Kiedy włókna tracą sztywność, wypadają i są postrzępione to sygnał, aby zmienić szczoteczkę na nową, ponieważ nie poradzi sobie ona z usunięciem bakterii w jamie ustnej. Szczotkując zęby starą szczoteczką, możemy narazić się na poważne problemy, jak zakażenia jamy ustnej i odkładająca się płytka nazębna.

Jeśli używamy szczoteczki manualnej, należy wymieniać ją średnio co około 3 miesiące. Jeżeli jednak zużywamy i niszczymy szczoteczkę szybciej, należy zrobić to, kiedy włókna będą lekko zniszczone. Jeśli używamy elektrycznych szczoteczek do zębów, głowicę należy wymieniać od 3 do 6 miesięcy.

Więcej o: