Śpią w oddzielnych łóżkach przez cały rok. "Seks wydaje się jak noc poślubna przeżywana od nowa"

Matka czwórki dzieci twierdzi, że ona i jej mąż prowadzą "namiętne i pikantne" życie seksualne, ponieważ śpią w oddzielnych łóżkach przez cały rok. Kobieta przedstawia również inne zalety tej decyzji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miriam i Aron to rodzice czterech córek i małżeństwo, które podjęło decyzję zaskakującą dla niektórych decyzję o osobnym sypaniu. Ortodoksyjni Żydzi wyjaśniają, jak zmiana wpłynęła na ich związek oraz życie intymne i dlaczego zdecydowali się robić tak przez cały rok.

 
Zobacz wideo "The Silent Twins", czyli mroczna historia milczących bliźniaczek [ZWIASTUN]

Sekret jej zdrowego i szczęśliwego związku tkwi...w spaniu w osobnych łóżkach

36-letnia Miriam Ezagui wraz z 35-letnim mężem Aronem są ortodoksyjnymi Żydami powstrzymującymi się od intymności. Jest to związane z ich podejściem do kwestii religii i wiary. Para zaczęła spać w oddzielnych łóżkach. Wszystko związane jest z religijną zasadą, według której przez dwa tygodnie w miesiącu z powodu Niddah – para nie może się dotykać do siedmiu dni po ustaniu miesiączki przez kobietę. Aby w ciągu tego czasu odpędzić wszelkie pokusy, postanowili przestać dzielić wspólne łóżko. Małżeństwo zdecydowało się jednak uczynić to stałą praktyką po stwierdzeniu, że pomaga im to również w ich śnie. W rozmowie z magazynem Mirror zdradziła: 

Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ lubimy naszą własną przestrzeń, ale ma to też swoje zalety.
 

Oboje wykonują intensywne prace z różnymi schematami zmian

Miriam jest pielęgniarką na sali porodowej, podczas gdy Aron jest ratownikiem medycznym, który często pracuje na nocne zmiany, więc harmonogramy snu tej pary często nie były zsynchronizowane. Spanie w osobnych łóżkach przyczyniło się według pary do poprawy życia miłosnego.

Kiedy nie doświadczyłeś fizyczności ani dotyku przez dwa tygodnie, seks wydaje się jak twoja noc poślubna przeżywana od nowa.

Miriam dodała również, w rozmowie z "Mirror", że:

To wyjątkowo święty czas i coś, co może wzmocnić związek.
Więcej o: