Używasz antyperspirantu w ten sposób? To błąd. Zapomnij o plamach potu dzięki temu trikowi

Jak właściwie korzystać z antyperspirantu? Jak się okazuje, najpopularniejszy sposób nakładania specyfiku wcale nie jest najlepszy. Wypróbuj ten trik, a od razu zauważysz efekty. Nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Zapewnij sobie komfort w banalny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Antyperspiranty to jedne z najczęściej kupowanych kosmetyków. Pomimo dużej popularności, wiele osób nakłada je w niewłaściwy sposób. Jak sprawić, aby środek działał najlepiej? Ten nieoczywisty trik zapewni ci komfort i uwolni od potu.

Zobacz wideo Naturalny kokosowy antyperspirant w kremie. Zrobisz go w 5 minut!

Nakładasz antyperspirant w ten sposób? To błąd

Większość z nas nakłada antyperspirant rano, zaraz przed wyjściem do pracy czy szkoły. Jak się okazuje, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Środek powinno nakładać się w nocy niedługo przed zaśnięciem. W czasie snu gruczoły potowe pracują mniej intensywnie, co pozwala kosmetykowi wchłaniać się przez dłuższy czas. Dzięki temu zapewni rano lepszą ochronę. Rano możesz ponownie nałożyć specyfik dla zwiększenia efektów. 

Pamiętaj także, aby zawsze nakładać antyperspirant na suchą skórę. Nie przesadzaj także z ilością środka. Więcej kosmetyku wcale nie zapewnia lepszej ochrony przed potem. Unikaj używania specyfiku, jeśli skóra pod pachami jest poraniona lub podrażniona. Jeśli w ciągu dnia chcesz nałożyć kolejną warstwę substancji, najpierw zetrzyj poprzednią mokrą chusteczką.

Spray, kulka, czy sztyft - jaki rodzaj antyperspirantu wybrać?

Wszystko zależy od preferencji. Dezodorant w sprayu od razu po użyciu zapewnia uczucie świeżości i chłodu. Niestety wiele produktów tego typu może pozostawiać białe ślady na czarnych ubraniach. Preparaty w sztyfcie w odróżnieniu od antyperspirantów w kulce nie zostawiają mokrych śladów i nie nadają uczucia lepkiej skóry pod pachami. Nie ważne, na jaki rodzaj kosmetyku się zdecydujesz, pamiętaj, aby jego zapach pozostawał jak najbardziej naturalny. W innym przypadku może kolidować z aromatem perfum.

Więcej o: