Zwróć uwagę na ten znak na kosmetykach i uważaj. Tiktokerka przestrzega. "To ma sens"

Jessica Hurley publikuje na swoim profilu na TikToku różnego rodzaju porady urodowe i makijażowe. Ostatnio jednak zapytała internautów, czy wiedzą, co znaczy jeden ze znaków, które znajdziemy na kosmetykach. Niewiele osób znało odpowiedź.

Więcej ciekawostek przeczytasz na Gazeta.pl.

Jessica prowadzi na TikToku profil o nazwie @jessicahurleybeauty. To właśnie tam dzieli się z internautami ciekawostkami dotyczącymi kosmetyków i publikuje triki urodowe. Wśród jej filmików znajdziemy też takie, które edukują. Poruszyła np. temat opakowań kosmetyków i zwróciła uwagę na niepozorny element, który znajdziemy na każdym z nich. Co oznacza mała ikonka otwartego opakowania z liczbą np. 12M? Niewiele osób zwraca na nią uwagę, a zawiera bardzo cenną informację.

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Tiktokerka przestrzega. To ważny znak na kosmetykach

Symbol, który widzimy na szamponach, kremach, odżywkach czy innych kosmetykach mówi nam, jak długo możemy używać danego produktu po jego otwarciu.

Kiedy produkty są wprowadzane na rynek, przechodzą bardzo rygorystyczne testy. Mają one na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa konsumentów. Ten symbol gwarantuje nam, że konkretną liczbę miesięcy kosmetyki będą bezpieczne po otwarciu

- tłumaczy Jessica.

Wielu komentujących stwierdziło, że nie miało pojęcia, co oznacza ten symbol i zwykle go ignorowało.

Używam tego samego cienia do powiek od około 5 lat i jeszcze nie umarłam

- napisała jedna z obserwatorek Jessiki. Ekspertka od kosmetyków wyjaśniła, że produkty sypkie mają dłuższy termin ważności.

Stosowanie kosmetyków po dacie ważności nie tylko nie przynosi efektów, które deklarował producent, ale również może przysporzyć wielu kłopotów. Grozi m.in. silnymi podrażnieniami skóry, czy zakażeniami, jeśli dostaną się do rany.

Więcej o: