Wsyp sól do zlewu, a zaoszczędzisz pieniądze. Genialny trik, który rozwiąże uporczywy problem

Zatkane rury to popularny problem, z którym każdy z nas zmaga się od czasu do czasu. Zamiast jednak sięgać po kosztowne, chemiczne produkty, warto wykorzystać to, co mamy w kuchni. Znamy dwa skuteczne sposoby, które pomogą odetkać zlew, a przy okazji usuną wydobywający się z niego nieprzyjemny zapach.

Sól jest składnikiem, z którego codziennie korzystamy podczas przygotowywania różnych potraw. Nie tylko dodaje daniom głębi smaku, lecz także świetnie sprawdzi się jako element wielu domowych sposobów, które ułatwią nam sprzątanie. Jak można ją wykorzystać? Przyda się do wielu czynności.

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odetkać zlew domowymi sposobami? Wystarczy, że sięgniesz po sól

Twój zlew jest zapchany, a do tego wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach? Zamiast sięgać po żrące środki chemiczne, weź sól, którą z pewnością masz w kuchni. Świetnie poradzi sobie z udrożnieniem rur oraz pozbyciem się fatalnej woni. Jak wykorzystać ją w taki sposób by była skuteczna? Wsyp pół szklanki soli do odpływu, a następnie zalej ją dwoma litrami gorącej wody. Jeśli rury są plastikowe, odczekaj chwilę, by nie potraktować ich wrzątkiem. 

Sama sól nie dała rady? Znamy sposób na mieszankę, która poradzi sobie z trudniejszymi przypadkami. Wystarczy postąpić tak, jak w poprzednim przypadku, jednak tym razem należy wsypać do dopływu dwa składniki - pół szklanki soli i pół szklanki sody oczyszczonej. Po zalaniu ich gorącą wodą przekonasz się, że szybko rozwiązały twój problem. 

Jak jeszcze można wykorzystać sól podczas sprzątania? W tych sytuacjach będzie niezastąpiona

Sól ma wiele fantastycznych zastosowań. Masz przypalone żelazko? Z łatwością wyczyścisz je za pomocą soli. Wymieszaj dokładnie pół szklanki ciepłego octu z dwoma łyżkami soli. Tak przygotowanym ciepłym roztworem wyczyść stopę żelazka za pomocą ściereczki z mikrofibry lub gąbeczki. Uważaj jednak, by się nie poparzyć.

Do czego jeszcze wykorzystasz sól? Skutecznie wyczyścisz nią deskę do krojenia i inne drewniane akcesoria, z których korzystasz w kuchni. Jak to zrobić? Zamocz połówkę cytryny w soli i pocieraj nią deskę do krojenia. W ten sposób usuniesz uporczywe zabrudzenia oraz zapachy, które wchłonęły się drewno. Zostaw deskę na 2-3 minuty i po tym czasie spłucz dokładnie sól oraz cytrynę za pomocą ciepłej wody.

Więcej o: