Kobiety o tym imieniu słyną z wielkich ambicji. Dawniej mogły je nosić tylko żony lub córki królów

Posiadaczki tego rzadko nadawanego imienia, określane są jako wyjątkowo ambitne, niezależne i dążące do postawionych sobie celów. W Polsce zanotowano je już w 1386 roku. To dziewczęce imię, choć niepopularne to wszystkim bardzo dobrze znane.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja, która może zaważyć na wielu aspektach w przyszłości. Wiele rodziców chce podążać za trendami i wybiera modne propozycje, pozostali decydują się na tradycyjne lub oryginalne wybory. Warto również poznać znaczenie danego imienia.

Zobacz wideo Doda zdradza, który pierścionek zaręczynowy był najpiękniejszy. Chce mieć drugie imię

To imię było znane na ziemiach polskich już w XIV wieku. Jego posiadaczki są wyjątkowe

Imię Regina pochodzi od łacińskiego słowa regina, czyli "królowa". Oznacza kobietę dumną i wyniosłą jak królowa. Imię to nawiązuje do miana Regina Coeli, którym określa się Matkę Boską Królową Niebios. W przeszłości mogły je nosić jedynie żony czy też córki królów. Do życia potrzebuje wielbicieli i publiczności. Słynie ze swojego władczego charakteru, wielkich ambicji oraz niezliczonej energii do działania. Czasami lubi się wywyższać. Dzięki wszystkim swoim cechom świetnie odnajduje się na kierowniczych stanowiskach jako lider zespołu. Nie przyjmuje porażek i nie ma chwil zwątpienia w samą siebie.

Tylko kilkanaście osób zdecydowała się nazwać dziecko, niczym "królowa"

W 2022 roku według danych Głównego Urzędu Statystycznego rodzice wybrali imię Regina jedynie 13 razy i obecnie nosi je 47 tysięcy Polek. W ostatnich latach nadawane jest jednak coraz rzadziej. Najczęstsze odmiany i zdrobienia to: Reginka, Regunia oraz Regusia. Do znanych posiadaczek tego imienia należy:

  • Regina Fleszarowa – polska działaczka społeczna i polityk,
  • Regina Jonas – pierwsza kobieta rabin na świecie,
  • Regina Kamińska – polska aktorka,
  • Regina Pisarek – polska piosenkarka.
Więcej o: