Od wyzywających strojów po ostry makijaż. Jak wyglądały te gwiazdy na początku kariery?

Metamorfozy gwiazd to temat, który wzbudza ogromne zainteresowanie fanów, ale nie tylko. Spektakularne przemiany często trafiają na czołówki pierwszych stron gazet, a w gwiazdach trudno rozpoznać ich dawne oblicza. Jak wyglądały na początku kariery Doda, Lady Gaga i Madonna?

Przemiany w show-biznesie to coś, do czego fani zdążyli się już przyzwyczaić. Eksperymenty z medycyną estetyczną czy chirurgią plastyczną, zmiana wizerunku czy upływ lat sprawiają, że w niektórych gwiazdach trudno rozpoznać ich oblicza z początków kariery. Nie każda metamorfoza przebiega korzystnie. Jak zmieniły się Doda, Madonna i Lady Gaga?

Zobacz wideo Największe metamorfozy gwiazd. Niektóre celebrytki zmieniły się nie do poznania

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lady Gaga. Od peruk i mięsnej sukienki do klasyki

Lady Gaga, a właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta, zdążyła już przyzwyczaić fanów do częstych zmian swojego wizerunku. Przez kilka lat szokowała wyglądem. Przykład? W 2010 roku na gali MTV Video Music Awards wystąpiła w niesławnej mięsnej sukience wykonanej z surowej wołowiny. Początki kariery muzycznej Lady Gagi to blond włosy, mocna opalenizna i ekscentryczne stroje. Przez lata mocno eksperymentowała z wizerunkiem. Różne peruki, kolory włosów, ostry, często wręcz teatralny makijaż były jej znakiem rozpoznawczym. W filmie "Narodziny gwiazdy" pokazała bardziej naturalne i neutralne oblicze. Teraz stawia na klasykę i zdecydowanie delikatniejszy makijaż.

 

Madonna. Spektakularna i szokująca przemiana ikony pop

Madonna przeszła prawdopodobnie najbardziej spektakularną i szokującą metamorfozę. 64-letnia ikona muzyki pop zmieniła się nie do poznania. Wciąż jednak lubi szokować swoim wizerunkiem. Wiele fanów uważa, że przemiana nie była korzystna. Madonna zrezygnowała z kultowych już blond włosów, które przefarbowała na rudo. Zaczęła też eksperymenty z medycyną estetyczną. Efekty tej przemiany można obserwować na jej profilu na Instagramie, na którym często publikuje zdjęcia i filmiki.

 

Doda. Wizerunek rodzimej "Królowej" złagodniał przez lata

Również rodzime gwiazdy nie uniknęły spektakularnych przemian. Jedną z nich jest Doda. Dorota Rabczewska od czasów występu w reality show "Bar" i wydania debiutanckiej płyty z zespołem Virgin bardzo się zmieniła. Niegdyś ostry, często kontrowersyjny i wyrazisty wizerunek złagodniał, choć wciąż lubi zaskakiwać. Wciąż prezentuje się w kusych strojach, ale zdecydowanie bardziej stonowanych niż kiedyś.

 
Więcej o: