Kazali stewardessom rozebrać się na rozmowie o pracę. "Stałam w samym staniku"

Jak donosi hiszpański serwis "El Dario", na rozmowie o pracę w roli stewardessy dla Kuwait Airways doszło do skandalicznego zachowania rekruterki. Kobieta kazała kandydatkom rozebrać się do bielizny. W ten sposób chciała sprawdzić, czy potencjalne pracowniczki nie ukrywają blizn i tatuaży.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niedawno w sieci pojawiły się relacje kandydatek na pozycję stewardessy w Kuwait Airways. Jak się okazuje, na wydarzeniu organizowanym przezMeccti, czyli jedną z największych agencji rekrutacyjnych linii lotniczych doszło do bardzo niekomfortowej sytuacji. Kobietom ubiegającym się o stanowisko kazano rozebrać się do bielizny.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Kandydatki wychodziły z pokoju we łzach. Rekruterka kazała im się rozebrać

Według relacji kandydatek na stanowisko stewardessy w Kuwait Airways pierwszy etap rekrutacji prowadzony był przez mężczyznę. Wstępny proces z miejsca wykluczył kobiety noszące okulary, czy też mające widoczne blizny lub pieprzyki. Co więcej, potencjalny pracodawca odrzucił także panie, które uznał za zbyt grube. W pierwszym etapie wzięło udział także trzech panów, jednak od razu dowiedzieli się, że linie lotnicze zatrudniają wyłącznie mężczyzn pochodzących z Kuwejtu.

Potem kandydatki zostały skierowane do kolejnego pokoju. Każda z nich wchodziła do niego pojedynczo. Jak relacjonuje jedna z kobiet biorących udział w rozmowie kwalifikacyjnej, wiele z potencjalnych stewardess opuszczały pomieszczenie ze łzami w oczach. Jak się okazało, za zamkniętymi drzwiami rekruterka kazała każdej z nich rozebrać się do bielizny. Swoje zachowanie tłumaczyła koniecznością sprawdzenia, czy żadna z kandydatek nie ukrywa blizn bądź tatuaży.

Jak przyznała jedna z kobiet, "czuła się jak zwierzę w zoo". Skandaliczny proces opisała szerzej 23-letnia kandydatka. - Podwinęłam sukienkę na wysokość kolan - relacjonowała - Rekruterka podciągnęła ją aż do moich majtek. Kazała mi rozpiąć górę sukienki i poprosiła, bym opuściła ją do pasa. Stałam tam w samym staniku.

Jakie wymogi musi spełniać stewardessa Kuwait Airways? W zasadach nie wspomina się o tatuażach

Czytając regulamin dotyczący warunków, jakie musi spełniać stewardessa Kuwait Airways, nie znajdziemy w nich wzmianki o tatuażach, znamionach czy bliznach. Z tego powodu zachowanie rekruterki jest tym bardziej skandaliczne. Kandydatki na to stanowisko muszą mieścić się w ramach dotyczących wzrostu, sylwetki i wieku. Stewardessa Kuwait Airways musi mieć co najmniej 160 cm wzrostu, idące w parze z "adekwatną wagą". Co więcej, nie mogą mieć mniej niż 20 lat oraz nie więcej niż 32. 

Więcej o: