Masturdating zyskuje na popularności nie tylko wśród singli. Na czym polega? Niech nazwa cię nie zmyli

Masturdating jest stosunkowo nowym trendem społecznym. Szybko zyskał on jednak na popularności. Co tak naprawdę kryje się za tym pojęciem? Wbrew pozorom nie chodzi o masturbowanie się, jak mogłaby wskazywać na pierwszy rzut oka nazwa.

Głównym celem masturdatingu jest zaspokojenie własnych potrzeb. Nie chodzi tutaj jednak o potrzeby seksualne, a skoncentrowanie się na swoich planach, pragnieniach i po prostu życiu w zgodzie z samym sobą. Co to oznacza w praktyce? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Na czym polega masturdating? Dla niektórych nazwa może być myląca 

Masturdating polega na skupieniu się na sobie i swoich potrzebach. Można to nazwać poniekąd randką z samym sobą. Pojęcie może się więc odnosić nie tylko do singli, ale również osób w związkach. Masturdating pozwala na spędzenie trochę czasu tylko ze sobą i spełnianiu swoich pragnień. Może to oznaczać pójście samotnie do kina, na zakupy, do kosmetyczki, krótki wypad za miasto bez towarzystwa lub każdą inną rzecz, która sprawi nam przyjemność. Nie trzeba czekać na zaproszenie ani wolny termin koleżanek. 

Masturdating. Po co służy? Ma wiele zalet

Skąd zainteresowanie masturdatingiem? Wynika ono przede wszystkim z codziennego pędu, braku czasu na refleksję, podporządkowywania się obowiązkom, pracy lub innym ludziom. Masturdating ma nam dać czas na pobycie sam na sam z myślami. W jakim celu? Aby odkryć, co tak naprawdę lubimy, kim jesteśmy, a także, by zebrać siły i uporządkować przemyślenia. Wyczulamy się na własne potrzeby, a nie skupiamy się tylko na zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań innych. 

Oczywiście odcięcie się od wszystkiego jest zdrowe, ale z rozsądkiem. Nie powinniśmy izolować się stale od otoczenia. Warto, jednak skorzystać z masturdatingu, gdy potrzebujemy spędzić wieczór, a nawet cały dzień tylko w swoim towarzystwie. Może to prowadzić nie tylko do poprawy relacji z samym sobą, ale również innymi. 

Więcej o: