To najbardziej płodna kobieta w historii. Urodziła 69 dzieci. Była w ciąży aż 27 razy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile dzieci może urodzić kobieta w swoim życiu? Fiodorova Wasilyeva z rosyjskiego miasta Shuja jest prawdopodobnie do dziś niekwestionowaną rekordzistką. Podobno urodziła 69 dzieci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kryzys demograficzny już teraz daje się gospodarce we znaki, a dzietność w Polsce nadal spada. Jest już niższa niż w 2015 roku. W naszym kraju coraz rzadziej spotkamy rodziny wielodzietne. Rekord ustanowiony przez jedną z Rosjanek z XVIII wieku robi w dzisiejszych czasach niemałe wrażenie.

Zobacz wideo Sposób na niejadka według Katarzyny Bosackiej? "Zapraszajmy dzieci do kuchni"

Los pobłogosławił Fiodorową zadziwiającą liczbą dzieci. Ale to nie wszystko!

Fiodorowa Wasiljewa była nieznaną z imienia chłopką i żyła w XVIII wieku w Szui, mieście leżącym na wschód od Moskwy. Dokładne daty jej życia nie są znane, było to prawdopodobnie od 1707 do 1782 roku. Można się zastanawiać, jak to możliwe, że kobieta ma tyle dzieci. Według starych źródeł prawdopodobnie z archiwum miejskiego, za każdym razem zachodziła ona w ciążę mnogą, a było ich w sumie 27. Kobieta jak podaje portal Medonet cztery razy urodziła czworaczki, siedem razy trojaczki i 16 razy bliźniaki. Łącznie daje to 69 dzieci. W niemowlęcym wieku, z tej liczby zmarła jedynie dwójka pociech. Ostatnie dziecko przyszło na świat, gdy Rosjanka miała ponad 50 lat. Po śmierci ukochanej Fiodorowej jej owdowiały mąż ożenił się ponownie i miał jeszcze 18 dzieci ze swoją nową żoną.

Rekordowa rodzina wielodzietna z Polski. Do kogo należy ten tytuł?

W Polsce rekordzistą jest rodzina Karczewskich z gminy Grodziczno na Mazurach: mają w sumie 21 dzieci, 11 chłopców i 10 dziewczynek. Różnica wieku między najstarszym a najmłodszym dzieckiem wynosi 24 lata. Nie tylko ze względu na niezwykłą liczbę dzieci, "ale i godną podziwu postawę", rodzina otrzymała Nagrodę Łabędzia w kategorii "Rodzina wielopokoleniowa" w ogólnopolskim konkursie"„Przyjaciel Rodziny 2010" Stowarzyszenia Razem Lepiej Fundacja.

Więcej o: