Wydaj 2 zł i ciesz się efektem jak po zabiegu u kosmetyczki za 200 zł. Oto metoda na włoski na twarzy

Przeszkadzają ci włoski na twarzy? Nie musisz wydawać kroci na wizytę u kosmetyczki. Wystarczy, że wypróbujesz trik za niecałe 2 złote, a pozbędziesz się ich na długo. To banalne domowe rozwiązanie zapewni ci efekty i pozwoli oszczędzić sporo pieniędzy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć delikatny meszek nad ustami jest kompletnie naturalny, wiele kobiet nie czuje się komfortowo z drobnymi włoskami na twarzy. Aby je usunąć, najczęściej udają się do kosmetyczki, lub decydują się na zakup przyrządów do depilacji. Jak się okazuje, jest prostszy sposób, który działa jeszcze lepiej. 

Zobacz wideo Przygotuj domowe spa - przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Pozbądź się niechcianych włosków za niecałe 2 złote. Skorzystaj z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to nie tylko świetny domowy detergent, ale także skuteczny środek do walki z meszkiem na twarzy. Proszek osłabia wzrost włosków, a po czasie sprawia, że same wypadają. Wystarczy, że wymieszasz środek z 250 ml ciepłej wody z łyżeczką sody. Zamocz w mieszance wacik kosmetyczny, po czym potrzyj nim owłosione miejsce. Po 30 minutach spłucz substancję z twarzy i nawilż skórę dowolnym kremem. Regularne stosowanie zabiegu da najlepsze efekty. Już po 3-5 dniach włoski staną się o wiele słabsze. Kuracja nie będzie cię kosztować więcej niż 2 złote. Warto przypomnieć, że za zabieg przynoszący podobne rezultaty zapłacisz około 200 zł. 

Czy każdy może stosować kurację z sodą oczyszczoną? O tym musisz pamiętać

Choć zabieg z sodą oczyszczoną w roli głównej jest niezwykle skuteczny, nie oznacza to, że każdy może go stosować. W niektórych przypadkach substancja może wywoływać podrażnienia na delikatnej skórze. Zanim nałożysz ją na twarz, wypróbuj środek na nadgarstku lub ręce. Jeśli po 30 minutach zauważysz negatywne zmiany, zrezygnuj z kuracji. Pamiętaj także, aby nie nakładać zbyt dużej ilości produktu. 

Więcej o: