Sposób na zatkany nos? Lekarz pokazał, jak udrożnić drogi oddechowe w 10 sekund

Zatkany nos potrafi zirytować każdego z nas. Na szczęście istnieje prosty sposób na udrożnienie dróg oddechowych. Nie potrzebujesz wydawać na to nawet złotówki, wystarczy, że użyjesz swoich rąk. Trik, który pokazał ten lekarz, pozwoli uwolnić się od kataru na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak poradzić sobie z zatkanym nosem? Lekarz z TikToka podzielił się z fanami banalnym sposobem na udrożnienie dróg oddechowych. Wystarczy, że wiesz, w których miejscach uciskać twarz, a od razu poczujesz ulgę. Jak wykorzystać ten trik?

Zobacz wideo Problemy skórne u dziecka. Jak poradzić sobie samodzielnie, a kiedy konsultować się z lekarzem? Rozmowa z dr Lidią Ruszkowską

Sposób na zatkany nos. Lekarz z TikToka podzielił się nieznanym trikiem

Doktor Alan Mandell, znany jako motivationaldoc jest dobrze znanym twórcą na TikToku. Obserwuje go prawie 2,5 miliona użytkowników, a filmik, na którym prezentuje trik na zatkany nos, obejrzano ponad 18 milionów razy. Na czym polega jego sztuczka? Wystarczy, że uciśniesz nos po bokach, mniej więcej na jego środku. Następnie pociągnij skórę w kierunku uszu. W ciągu 10 sekund powinieneś odczuć ulgę. Czy ten trik rzeczywiście jest tak skuteczny, jak zapewnia doktor?

W komentarzach pod filmikiem zdania są podzielone. Niektórzy potwierdzają skuteczność sposobu, inni uważają, że pomaga jedynie na chwilę. Znalazło się także sporo głosów, mówiących, że trik wcale nie działa. Użytkownicy platformy polecali także dodać do tej sztuczki kilka kolejnych kroków. Według nich dodanie nacisku środkowego i wskazującego palca na brwi oraz podniesienie języka do podniebienia ma wzmocnić efekt i przynieść ulgę.

Inne sposoby na udrożnienie nosa. Mogą pomóc, gdy dręczy nas katar 

Jeśli męczy nas zatkany nos i katar, nie warto zwlekać, tylko udać się do lekarza. Jest jednak kilka domowych sposobów, które mogą wspomóc kurację i ulżyć w przypadku niedrożnego nosa. Jednym z nich jest nacieranie klatki piersiowej olejkiem eterycznym o mocnym zapachu, np. mentolu. Dobrym pomysłem są także inhalacje parowe. 

Więcej o: