"Trudna, niegrzeczna, szorstka". Tak o Meghan mówił książę William. Książka Harry'ego ujawnia więcej

Kolejne skandale w rodzinie królewskiej. Już wkrótce premierę będzie miała autobiografia księcia Harry'ego, która raczej nie spodoba się jego bratu. Pisze w niej o obraźliwych komentarzach, a nawet... przemocy.

Dokument o życiu w rodzinie królewskiej Meghan i księcia Harry'ego nie był zbyt przychylny royalsom, jednak nie było aż tak źle, jak się spodziewano. W dużej mierze wymierzony był w brytyjskie tabloidy, choć drobne szpileczki wbili również w króla Karola, księcia Williama i jego żony, a nawet królowej Elżbiety. Jak się okazuje to nie koniec podgrzewania tematu. Ujawniane powoli fragmenty z autobiografii księcia Harry'ego prawdopodobnie mocno nadszarpną wizerunek następców tronu. Do sieci wyciekły fragmenty o gwałtownej przemocy ze strony Williama. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pod obstrzałem tabloidów. Megxit zmienił wszystko

10 stycznia do sprzedaży trafi książka "Spare" - autobiografia księcia Harry'ego. I wygląda na to, że będzie skandalem. Po Megxicie w 2020, który miał oznaczać odcięcie się od obowiązków królewskich, Harry i Meghan mimo wszystko mocno wykorzystują swoje doświadczenia i według wielu doniesień zarabiają na tym krocie. Megxit bardzo poróżnił niegdyś zżytych braci, ale plotki głoszą, że wszystko zaczęło się już wcześniej, gdy Harry poślubił amerykańską aktorkę Meghan Markle, która ewidentnie nie czuła się dobrze w nowej funkcji. Tabloidy bezlitośnie wzięły ją na celownik i nieustannie produkowały złośliwe artykuły. Harry w dokumencie zasugerował, że nie robiły tego z własnej inicjatywy, a informacje o jego żonie płynęły do brukowców z samego pałacu królewskiego. Powiedział też o kłótni z bratem po ogłoszeniu Megxitu. Jednak ta wersja wyglądała naprawdę łagodnie w porównaniu do tego, co ogłosił w autobiografii.

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Skandaliczna bójka w autobiografii. A będzie tego więcej

"The Guardian" dotarł do fragmentów książki, które są co najmniej niepokojące. William miał nazwać Meghan jako: "trudną", "niegrzeczną" i "szorstką". Harry'ego bardzo to ubodło i zarzucił bratu powtarzanie tego, co przekłamują tabloidy. William miał odpowiedzieć, że próbuje mu jedynie pomóc, bo zachowuje się nieracjonalnie. A po tych słowach zaczęli obrzucać się obelgami. Ale to nie koniec, William miał zaatakować brata.

To wszystko stało się tak szybko. Tak bardzo szybko. Chwycił mnie za kołnierz, rozrywając mój naszyjnik i powalił mnie na podłogę. Wylądowałem na psiej misce, która pękła pod moimi plecami, kawałki wbiły się we mnie. Leżałem tam przez chwilę oszołomiony, a potem wstałem i kazałem mu się wynosić 

Tak opisał Harry kłótnię z bratem w swojej autobiografii. Sam tytuł "Spare" oznacza "zapasowy", co świadczy o tym, że książka może zawierać dużo więcej doświadczeń jako tego drugiego w kolejce do tronu. Premiera 10 stycznia.

Więcej o: