Wysyp garść na materac. Po godzinie będzie wyglądał jak nowy ze sklepu

Podczas zmiany pościeli wiele osób zapomina o jednej bardzo istotnej rzeczy, a mianowicie materacu. On również powinien być regularnie czyszczony, aby nie stał się siedliskiem bakterii. Jak należy to zrobić? Zdradzamy prosty trik.

Pot, kurz czy naskórek zostaje nie tylko na pościeli, ale również na materacu. Chcąc się go pozbyć, a tym samym zadbać o higienę naszego snu, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu materaca. Jest na to banalnie prosty sposób, który wymaga użycia zaledwie dwóch składników. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Jak pielęgnować fryzurę afro lub loki?

Jak wyczyścić materac? Przyda się soda oczyszczona

Nikt raczej nie chce, aby materac, na którym śpimy, stał się pożywką dla bakterii i roztoczy. Jeśli ponadto na powierzchni zaczynają się tworzyć nieestetyczne plamy, nie należy zwlekać. Od razu powinniśmy przygotować roztwór na bazie sody oczyszczonej. Potrzebna jest dokładnie szklanka proszku oraz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Oba składniki dokładnie mieszamy, zdejmujemy pościel i prześcieradło, a następnie posypujemy nimi materac. Aby mieć pewność, że zrobiliśmy to równomiernie, można skorzystać z sitka. 

Później zostawiamy całość na godzinę. Wówczas proszek dokładnie odkurzamy, odwracamy materac i powtarzamy czynność na drugiej stronie. Przed nałożeniem pościeli po czyszczeniu warto odczekać przynajmniej 30 minut. Można również zostawić otwarte okno w sypialni. 

Żółte plamy na materacu. Jak się ich pozbyć? To proste

Jeśli samo posypanie sodą nie wystarczy, polecamy przygotować z niej pastę. Wodę, sól i sodę oczyszczoną łączymy w proporcjach 1:1 i mieszamy. Powstanie gęsta papka, którą nakładamy na plamy i zostawiamy na 40 minut. Po tym czasie ścieramy ją wilgotną gąbką i zostawiamy materac do wyschnięcia. Gotowe. Wszystkie plamy powinny zniknąć w mgnieniu oka

Więcej o: