Od roku nie używa maszynek do golenia i myje włosy raz w miesiącu. "Nie obchodzi mnie, czy śmierdzę"

Jak zaoszczędzić ponad dwa tysiące złotych w ciągu roku? Chloe McIntyre znalazła na to sposób. Wystarczy się nie golić i myć włosy raz w miesiącu. Kobieta przyznaje, że nie obchodzi jej opinia innych i zrobi wszystko, aby zaoszczędzić pieniądze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chloe McIntyre od ponad roku oszczędza pieniądze w bardzo nietypowy sposób. Kobieta nie wstydzi się sposobu na obcięcie kosztów. W wywiadzie dla brytyjskiego "The Sun" wymieniła też inne nietypowe triki na obniżenie wydatków. 

Zobacz wideo Oszczędzając prąd, realnie oszczędzamy nasze pieniądze?

Jej włosy odżyły bez szamponu i odżywki. Kobieta nie żałuje swojej decyzji

- Wydawałam 20 funtów miesięcznie na szampon i odżywkę - powiedziała w wywiadzie Chloe - Pomyślałam, że jeśli kompletnie z nich zrezygnuje zaoszczędzę 240 funtów rocznie - podkreślała. Obecnie kobieta zajmuje się wychowaniem swojej córki Clementine. Razem z partnerem zarabiają około 25 tysięcy funtów rocznie. Wysokie wydatki na rachunki zmusiły ją do znajdowania kolejnych sposobów na oszczędzanie. Aby obciąć wydatki do minimum, Chloe spędza pod prysznicem nie dłużej niż dwie minuty, przez co nie ma czasu na golenie nóg czy mycie włosów.

- Pierwsze dwa tygodnie były najgorsze. Po siedmiu dniach moje włosy stały się tłuste i pojawiło się na nich wiele kołtunów - podkreślała Chloe. Aby ukryć zaniedbane kosmyki, kobieta związywała je w kucyki i koki oraz codziennie je rozczesywała. Niedługo później jej włosy stały się zdrowsze, a w miejscu przetłuszczonych pasemek pojawiły się odżywione loki. Obecnie kobieta myje głowę raz na miesiąc bądź nawet rzadziej. Nie używa do tego żadnego kosmetyku, po prostu spłukuje je wodą.

"Nie obchodzi mnie, czy śmierdzę". Brytyjka nie zwraca uwagi na negatywne komentarze

- Nie myję włosów ani golę się, nie obchodzi mnie, czy śmierdzę - podkreślałą kobieta - Wiem że niektórzy ludzie będą ze mnie drwić, i przypną mi łatkę ohydnej, jednak wcale mnie to nie obchodzi - powiedziała. Chloe stwierdziła w wywiadzie, że jest szczęśliwa z dokonanego wyboru. Dzięki oszczędnościom jest w stanie opłacić rachunki za prąd i gaz na najbliższe trzy miesiące. Łącznie, Brytyjka dzięki ekstremalnym sposobom oszczędza ponad 400 funtów rocznie, co w przeliczeniu wynosi obecnie około 2 tysięcy złotych. 

 
Więcej o: