Jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej? Spryskaj je preparatem za 4 zł. Masz go w łazience

Podczas sprzątania warto zastosować kilka domowych sposobów, które ułatwiają tę czynność lub sprawiają, że będziemy mogli cieszyć się czystością przez dłuższy czas. Istnieje kilka zaskakujących trików, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się kurzu na dłużej. Wystarczy, że pokryjesz meble produktem, który masz już w domu.

Każdy ma swoje sprawdzone sposoby na to, by szybko i sprawnie uporać się ze sprzątaniem mieszkania. Zmorą wielu osób jest jednak kurz, który wciąż na nowo osiada na naszych meblach. Co zrobić, by dłużej cieszyć się pięknie wysprzątanymi wnętrzami? Wypróbuj 2 świetne środki, które masz już w swoim domu, a dzięki nim kurz nie będzie osiadał na meblach przez długi czas.

Zobacz wideo Działa lepiej, niż niejeden proszek do czyszczenia. Poznaj właściwości kwasu cytrynowego

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby kurz tak szybko nie osiadał na meblach? Zachowaj odpowiednią kolejność podczas porządków

Kolejność wykonywanych czynności podczas sprzątania ma ogromne znaczenie. Jeśli więc denerwujesz się, że chwilę po czyszczeniu mebli kurz znów na nich osiada, tu może być przyczyna twojego problemu. Jak więc najlepiej ułożyć sobie plan sprzątania poszczególnych pomieszczeń? Pamiętaj o dwóch ważnych zasadach.

Przede wszystkim, jeśli masz dywany, odkurz je w pierwszej kolejności. Kurz, który się z nich wydobędzie, zdąży osiąść na meblach, a ty nie podwoisz sobie pracy. Pamiętaj też, by wycierać najpierw wyżej położone półki, a następie te, które są niżej. Jeśli zrobić to w odwrotnej kolejności, kurz, który zbierzesz na wyższych półkach, pokryje ponownie te znajdujące się niżej.

2 sposoby, które sprawią, że pozbędziesz się kurzu na dłużej. Wystarczy, że dobrze zabezpieczysz meble

Kiedy zetrzesz kurze z mebli, warto jest zabezpieczyć je dodatkowo różnymi produktami, by pyłki nie przyczepiały się do nich zbyt szybko. Co możesz wykorzystać w tym celu? Przede wszystkim zajrzyj do szafki w swojej łazience, ponieważ może tam czekać na ciebie idealny środek. Mowa oczywiście o lakierze do włosów. Spryskaj nim delikatnie meble, a kurz nie będzie się tak chętnie do nich przyczepiał. Pamiętaj jednak, by zaaplikować niezwykle cienką warstwę.

Co warto wykorzystać zamiast lakieru do włosów? Glicerynę, którą kupisz w każdej aptece. Kosztuje mniej niż 4 zł, a sprawi, że kurz nie będzie osiadał na meblach przez długi czas. Wystarczy wsmarować niewielką ilość produktu w powierzchnię, a osiągniesz zamierzony efekt.

Więcej o: