Jak się pozbyć kuny? Zawieś to pod silnikiem, a ucieknie w popłochu. Nie wydasz nawet złotówki

Kuna to małe i niepozorne zwierzę, które jednak potrafi poczynić wiele kosztownych szkód. Szczególnie gdy niezauważone rozgoszczą się na naszym strychu czy pod samochodem. Jak pozbyć się kuny? Dzięki temu trikowi będą omijać twoje auto z daleka.

Kuna potrafi wyrządzić ogromne szkody w naszym gospodarstwie domowym. Przegryza kable, również te pod samochodem, zabija drób hodowlany. A przede wszystkim hałasuje i zanieczyszcza piwnice czy strychy. Gdy znajdzie schronienie pod naszym samochodem, może poczynić nieodwracalne szkody. Przegryza kable, przewody chłodnicze. Choć jest niewielka, lepiej jej nie lekceważyć. Sprawdź, jak odstraszyć kunę skutecznie i banalnie prostymi sposobami.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kuny? Zawieś to pod silnikiem, a zniechęcisz ją do szukania schronienia

Zimą, gdy temperatury spadają, a pogoda nie rozpieszcza, dzikie zwierzęta szukają schronienia przed chłodem i pożywienia. To dotyczy również kun, które mogą ukryć się we wnętrzu samochodu. Przyciągane ciepłem silnika, przedostają się pod maskę lub ukrywają się w podwoziu. Przegryzają kable, przewody chłodnicze, chętnie też oznaczają teren. To może prowadzić do poważnych uszkodzeń pojazdu. Jak odstraszyć kunę i sprawić, że samochód będzie bezpieczny? Wystarczy, że pod silnikiem zawiesisz... kostkę toaletową. Ostry chemiczny zapach zniechęci zwierzę do wicia sobie gniazdka pod autem. Innym skutecznym sposobem jest przyczepienie pod silnikiem sierści zwierząt, t.j. pies lub kot. Możesz to zrobić np. przy pomocy dwustronnej taśmy. Zapach innego zwierzęcia odstraszy kunę. Pamiętaj, by co jakiś czas wymieniać sierść i kostkę, najlepiej na taką o innym zapachu, i przyczepiać je w rękawiczkach, by nie pozostawić na nich swojej woni.

Jak odstraszyć kunę? Domowe sposoby na pozbycie się tego szkodnika

Istnieje kilka sposobów na odstraszenie kuny i zniechęcenie jej do odwiedzin na strychu czy w piwnicy. Warto pamiętać, że zwierzę szybko przyzwyczaja się do zapachów, co sprawia, że sprawdzone metody po jakimś czasie mogą okazać się nieskuteczne. To dlatego staraj się sięgać po nie zamiennie. Jak odstraszyć kunę?

  • Sierść zwierząt: sierść psa czy kota może skutecznie odstraszyć kuny. Jeśli masz w domu zwierzaka, wystarczy zebrać wyczesaną sierść i rozrzucić ją na strychu lub w piwnicy, w miejscach, w których może schronić się ten szkodnik. Pamiętaj, by robić to w rękawiczkach i nie zostawić na sierści swojego zapachu. Radykalniejszym sposobem jest umieszczenie w strategicznych miejscach odchodów zwierząt. Zapach drapieżnika odstraszy kunę.
  • Komarzyca: w sezonie warto w ogrodzie, szczególnie w pobliżu piwnicznych okien, posadzić komarzycę. Wydziela ona silny zapach podobny do oregano, który działa drażniąco na niektóre zwierzęta, w tym również na kuny.
Więcej o: