Wrzuć kulkę z folii aluminiowej do pralki, a nie pożałujesz. Różnicę zauważysz już po pierwszym praniu

Po co wrzucać folię z kulki aluminiowej do pralki? Jak się okazuje, ten nietypowy trik ma bardzo pozytywny wpływ na ubrania. Różnica jest widoczna już po pierwszym praniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwykle używamy folii aluminiowej do przechowywania jedzenia, jednak jak się okazuje, produkt sprawdzi się równie dobrze podczas prania. Zaledwie kilka kulek zwiniętego sreberka wystarczy, aby twoje ubrania stały się bardziej miękkie. Na czym polega ten trik?

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Zwiń folię aluminiową w kulkę i wrzuć ją do prania. Efekt na pewno cię zaskoczy

Wrzucanie folii aluminiowej do pralki może wydawać się dziwne. Produkt, którego zwykle używamy w kuchni, sprawdzi się jednak także w łazience. Sreberko zmiękczy ubrania oraz zapobiegnie ich elektryzowaniu. Wszystko dzięki właściwościom elektrostatycznym aluminium, przez co metal neutralizuje ładunki.

Jak wykorzystać te właściwości? Po prostu zwiń folie w kulki i wrzuć je do bębna pralki. Ubrania wyczyszczone w ten sposób z miejsca staną się miększe i przyjemniejsze w dotyku. Aluminium nie ulegnie zniszczeniu, dzięki czemu możesz ponownie użyć zawiniątek przy następnym praniuKażda kulka powinna wystarczyć na około sześć miesięcy. Ten sposób pomoże ci także zaoszczędzić pieniądze. Korzystając z tego triku, nie musisz dodawać płynu do płukania.

Inne triki na miękkie i pachnące ubrania. Wystarczy użyć dwóch produktów

Jak się okazuje, nie tylko kulki z folii aluminiowej mogą zmiękczyć tkaniny. Korzystanie z tego sposobu jest nie tylko banalnie proste, ale i tanie. Wystarczy, że do prania dodasz łyżeczkę sody oczyszczonej. Produkt sprawi, że materiał napęcznieje, dzięki czemu stanie się puszysty i miły w dotyku nawet na długo po wyciągnięciu z pralki. 

Jeśli chcesz zadbać o piękny zapach ubrań, skorzystaj z ulubionego olejku eterycznego. Wystarczy zaledwie kilka kropel dodanych bezpośrednio do bębna pralki. Aromat będzie utrzymywać się aż do następnego prania. 

Więcej o: