Zwykle wlewasz go do zmywarki, tym razem umyj nim kabinę prysznicową. Osad z kamienia zniknie bez śladu

Każdy, kto choć raz sprzątał łazienkę, dobrze wie, jak uciążliwe jest usuwanie osadu z kamienia. Te uporczywe zabrudzenia najtrudniej jest zmyć z przezroczystej kabiny prysznicowej, na której doskonale widać wszelkie smugi oraz zanieczyszczenia. Istnieje jednak wyjątkowy sposób, który pomoże ci się uporać z tym problemem.

Mycie łazienki to często najmniej ulubiona czynność wielu osób. Nic dziwnego. Trudno jest dobrze wyczyścić poszczególne elementy znajdujące się w tym pomieszczeniu, by zrobić to dokładnie, szybko i bez większego wysiłku. Okazuje się jednak, że jest fantastyczny sposób na to, by błyskawicznie doczyścić smugi oraz kamień, który osadza się na kabinie prysznicowej. Wystarczy, że wykorzystasz produkt, który masz już w kuchni.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uporać się z zabrudzoną kabiną prysznicową? Wykorzystaj pewien niepozorny produkt

Zabrudzoną kabinę prysznicową bardzo łatwo można wyczyścić za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Są to jednak preparaty o intensywnym, drażniącym zapachu. Warto więc wykorzystać inne, mniej inwazyjne sposoby, które są równie skuteczne. Jednym z nich jest zastosowanie płynu do nabłyszczania naczyń, który zwykle wlewa się do zmywarki. Jak należy go nałożyć, by cieszyć się czystą kabiną prysznicową bez szorowania i smug? Podpowiadamy.

Zamiast wlewać go do zmywarki, umyj nim prysznic. Efekt, jaki uzyskasz będzie zaskakujący

Niektórzy mogą być zaskoczeni, lecz płyn do nabłyszczania naczyń świetnie poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami, jakie znajdują się na kabinie prysznicowej. Zacieki z twardej wody oraz resztki kosmetyków nie będą już problemem, gdy wyczyścisz prysznic za pomocą płynu do nabłyszczania naczyń.

Płyn do nabłyszczania naczyń przelej do buteleczki z atomizerem, by łatwiej byłoby ci z niego korzystać. Możesz użyć do tego butelki po innym detergencie, lecz wcześniej dokładnie ją umyj. Spryskaj kabinę preparatem, a następnie wypoleruj za pomocą ściereczki lub ręcznika papierowego do uzyskania zadowalającego efektu. Wystarczy kilka chwil i kabina prysznicowa będzie pięknie umyta bez smug oraz nieestetycznych zabrudzeń.

Więcej o: