Pozycja, w jakiej śpisz może powodować zmarszczki. Na jedną z nich szczególnie uważaj

Czy wiedziałaś, że pozycja, w jakiej śpisz, może przyczyniać się do powstawania zmarszczek? Wiele z nich jest szczególnie niebezpiecznych dla naszej cery, dlatego nawet nocą powinnyśmy zachować czujność. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Fakt, że dorośli na sen powinny poświęcać przynajmniej siedem godzin na dobę, nie jest niczym odkrywczym i co, więcej został potwierdzony przez specjalistów. Dzieje się tak m.in. dlatego, że to właśnie tyle czasu organizm potrzebuje, aby się zregenerować. Taki odpoczynek ma również zbawienny wpływ na wygląd i stan naszej skóry.

Nie zapominaj jednak, że nie zawsze sen skutkować będzie takim samym rezultatem. Dlaczego? Bardzo dużo zależy od tego, w jakiej pozycji śpisz. Niektóre z nich mogą nie tylko przyczynić się do pogorszenia stanu twojej cery, lecz także spowodować szybsze pojawianie się zmarszczek. Brzmi ciekawie, prawda?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym skutkować może spanie w niewłaściwej pozycji? Skóra będzie wyglądała na zmęczoną

Mało kto wie, że niewłaściwa pozycja podczas snu może znacząco przyczynić się do pogorszenia stanu naszej cery. Często ma to również związek z tym, jaką poduszkę i poszewkę wybieramy. Wówczas skóra nie tylko będzie wyglądała na zmęczoną, ale także mogą pojawić się na niej rozmaite niedoskonałości, a w tym nawet trądzik! Układając ciało w niewłaściwy sposób podczas odpoczynku w łóżku, możemy zaobserwować u siebie również coraz to nowsze zmarszczki. Na jaką pozycję szczególnie powinnyśmy uważać? 

Zobacz wideo Jak wygładzić zmarszczki na twarzy?

Jakiej pozycji powinnyśmy szczególnie unikać podczas snu? O tym warto pamiętać!

Okazuje się, że najgorszą pozycją do spania, jaką możemy wybrać, jest ta, kiedy kładziemy się "na boku". Wówczas skóra fałduje się i występuje ucisk tylko po jednej stronie twarzy. To właśnie wtedy powstają doskonałe warunki dla pojawiania się coraz to nowszych zmarszczek. Jaki układ dla naszego ciała jest zatem najkorzystniejszy dla cery?

Jeżeli chcemy zadbać o zdrowy wygląd naszej buzi, pozbawiony zmarszczek powinnyśmy spróbować spać na plecach. W bardzo przejrzysty sposób przedstawione zalecenie tłumaczy specjalistka medycyny estetycznej — Joei Tavernise. 

Wyobraź sobie, że kładziesz na łóżku zmięte prześcieradło. Następnego dnia będzie ono pomarszczone. A jeśli rozciągniesz je na płasko, pozostanie bez zagięć. Nasza skóra działa w ten sam sposób"

- wyjaśniła ekspertka. 

Jeżeli również podczas snu chcemy zadbać o wygląd naszej cery, warto zainwestować w jedwabne poszewki na poduszki. Okazuje się, że to właśnie one są najlepsze na dla naszej skóry. Używając tego rodzaju materiału, minimalizujemy tarcie między naszą twarzą a poduszkę. W efekcie tego nasza skóra na dłużej pozostanie gładka i nie powstaną na niej dodatkowe odgniecenia, czy nawet zmarszczki. 

Więcej o: