Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z niej domowy nawóz. Anturium będzie kwitło jak nigdy wcześniej

Choć anturium to przepiękna roślina, bywa nieco kapryśna. Potrzebuje odpowiednich warunków do tego, by szybko i zdrowo rosnąć, wypuszczając zdrowe liście oraz kwiaty. Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku szczegółach, a odwdzięczy się fantastycznym wyglądem. Możesz też wspomóc jej wzrost za pomocą domowego nawozu. Jak go przygotować?

Kwiaty doniczkowe wymagają odpowiedniego traktowania, by pięknie i zdrowo rosnąć. Niektóre rośliny są bardziej kapryśne od innych, jednak wystarczy spełnić odpowiednie warunki, a zaskoczą nas fantastycznym wyglądem. Tak właśnie jest z anturium. To przepiękny kwiat, o który trzeba odpowiednio dbać, by cudownie się prezentował. Jak to zrobić? Przede wszystkim przygotuj domowy nawóz ze składnika, który zwykle wyrzucasz do kosza.

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować anturium? Kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze

Anturium jest rośliną, która bywa kapryśna. Trzeba odpowiednio o nią dbać, by cieszyć się pięknie wyglądającym egzemplarzem. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że anturium lubi stać w ciepłym, jasnym i wilgotnym miejscu. Najlepiej będzie czuła się ustawiona na parapecie od strony wschodniej lub północnej, gdzie nie będzie wystawiona na bezpośrednie działanie gorących promieni słońca. Dobrze jest otoczyć ją też innymi roślinami i zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza.

Jak często podlewać anturium? Wiosną i latem potrzebuje dużo wilgoci. Warto więc obficie podlewać ją wówczas przynajmniej dwa razy w tygodniu. Zimą można robić to rzadziej, mniej więcej raz w tygodniu. Warto pamiętać o tym, że anturium lubi mieć stale wilgotne podłoże.  

Podlej anturium domowym nawozem, a będzie pięknie i zdrowo rosła. Jak go przygotować?

Warto jest co jakiś czas podlewać anturium dawką domowego nawozu, dzięki któremu będzie pięknie i zdrowo rosła. Jest naturalny, a przygotujesz go ze składnika, który zwykle wyrzucasz do kosza. Włóż skórkę banana do litrowego słoika i zalej go wodą. Zamknij opakowanie, a następnie odstaw je na 24 godziny w ciemne miejsce. Po tym czasie odcedź miksturę i dolej do niej litr wody. Tak przygotowaną mieszanką podlewaj anturium oraz inne rośliny, które masz w domu, raz na 2 tygodnie. 

Więcej o: