Zanurz w tym filtr od okapu i zostaw na godzinę. Tłuszcz zejdzie bez szorowania

Jak wyczyścić filtr z okapu? To pytanie zadajemy sobie najczęściej dopiero wtedy, gdy okap jest brudny i nie spełnia już swojej roli. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie mieszanek z domowych produktów. Sprawdź, jak przygotować odpowiedni roztwór.

Filtry z okapu kuchennego wymagają regularnego czyszczenia. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zatkane nie spełniają już swojej roli tak, jak należy — przepuszczają mniej powietrza, a urządzenie pracuje o wiele głośniej. W większości kuchni to właśnie w tym miejscu szybko osiada trudny do usunięcia brud i tłuszcz. Na szczęście problem można rozwiązać, wykorzystując proste, domowe sposoby. Okazuje się, że stosowane co najmniej raz w miesiącu przyniosą spektakularne efekty. Jedną z metod jest zanurzenie filtra w mieszance popularnych produktów, które zapewne masz w domu. Pamiętaj, by przed podjęciem działań odłączyć urządzenie od zasilania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak usunąć tłuszcz z filtra okapu? Zanurz go w tym płynie, a szybko zapomnisz o nieestetycznych zabrudzeniach

Filtr z okapu można łatwo wyczyścić, przygotowując domową mieszankę z popularnych produktów. Sposób sprawi, że brud zejdzie w szybkim czasie bez konieczności mozolnego szorowania.

  1. Przygotuj szerokie naczynie i wlej do niego gorącą wodę.
  2. Dodaj do cieczy dwie łyżki sody oczyszczonej, łyżkę pasty do zębów i łyżkę płynu do naczyń. Wymieszaj dokładnie tak, by składniki się połączyły.
  3. Zanurz filtr w roztworze i pozostaw na około 1 godzinę.
  4. Przetrzyj elementy przedmiotu szczoteczką do zębów lub szorstką stroną gąbki do naczyń.
  5. Wypłucz filtr pod bieżącą wodą.

Czy filtr z okapu można myć w zmywarce? Nastaw odpowiedni program, a będzie błyszczał jak nowy

Większość filtrów metalowych można bez przeszkód myć w zmywarce, jednak w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta, które są zawarte w instrukcji obsługi. To jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na pozbycie się zabrudzeń.

Jedyne co należy zrobić, to umieścić filtr na najniższej półce zmywarki i nastawić program o temperaturze nie wyższej niż 50 stopni. W przeciwnym razie może dojść do powstania nieestetycznych smug lub ciemnienia tworzywa.

Więcej o: