Zanurz w tym filtr od okapu i zostaw na godzinę. Tłuszcz zejdzie bez szorowania

Jak wyczyścić filtr z okapu? To pytanie zadajemy sobie najczęściej dopiero wtedy, gdy okap jest brudny i nie spełnia już swojej roli. Okazuje się, że kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie mieszanek z domowych produktów. Sprawdź, jak przygotować odpowiedni roztwór.

Filtry z okapu kuchennego wymagają regularnego czyszczenia. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zatkane nie spełniają już swojej roli tak, jak należy — przepuszczają mniej powietrza, a urządzenie pracuje o wiele głośniej. W większości kuchni to właśnie w tym miejscu szybko osiada trudny do usunięcia brud i tłuszcz. Na szczęście problem można rozwiązać, wykorzystując proste, domowe sposoby. Okazuje się, że stosowane co najmniej raz w miesiącu przyniosą spektakularne efekty. Jedną z metod jest zanurzenie filtra w mieszance popularnych produktów, które zapewne masz w domu. Pamiętaj, by przed podjęciem działań odłączyć urządzenie od zasilania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak usunąć tłuszcz z filtra okapu? Zanurz go w tym płynie, a szybko zapomnisz o nieestetycznych zabrudzeniach

Filtr z okapu można łatwo wyczyścić, przygotowując domową mieszankę z popularnych produktów. Sposób sprawi, że brud zejdzie w szybkim czasie bez konieczności mozolnego szorowania.

  1. Przygotuj szerokie naczynie i wlej do niego gorącą wodę.
  2. Dodaj do cieczy dwie łyżki sody oczyszczonej, łyżkę pasty do zębów i łyżkę płynu do naczyń. Wymieszaj dokładnie tak, by składniki się połączyły.
  3. Zanurz filtr w roztworze i pozostaw na około 1 godzinę.
  4. Przetrzyj elementy przedmiotu szczoteczką do zębów lub szorstką stroną gąbki do naczyń.
  5. Wypłucz filtr pod bieżącą wodą.

Pamela AndersonWielu uważa ją za ikonę lat 90. Jak dziś wygląda Pamela Anderson?

Czy filtr z okapu można myć w zmywarce? Nastaw odpowiedni program, a będzie błyszczał jak nowy

Większość filtrów metalowych można bez przeszkód myć w zmywarce, jednak w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta, które są zawarte w instrukcji obsługi. To jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na pozbycie się zabrudzeń.

Jedyne co należy zrobić, to umieścić filtr na najniższej półce zmywarki i nastawić program o temperaturze nie wyższej niż 50 stopni. W przeciwnym razie może dojść do powstania nieestetycznych smug lub ciemnienia tworzywa.

Brzydkie plamy z potu i dezodorantu pod pachami? Prosty sposób, dzięki któremu łatwo je usuniesz (zdjęcie ilustracyjne)Jak usunąć plamy potu z ubrań? Zamiast do herbaty, dodaj go do prania

Więcej o: