Jak wyczyścić dzbanek filtrujący wodę? Osad zniknie, gdy zanurzysz go w tym roztworze

Dzbanek filtrujący wodę pomaga nam zaoszczędzić nie tylko czas, lecz także pieniądze. Dzięki niemu nie musimy kupować oraz dźwigać ciężkich butelek i zawsze możemy mieć świeżą wodę pod ręką. Jak jednak skutecznie wyczyścić dzbanek, by nie było na nim nieestetycznych zacieków? Podpowiadamy.

Dzbanki filtrujące wodę zyskują na popularności. Nic dziwnego, ponieważ znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dzięki nim nie musimy kupować wody w sklepie i nosić ciężkich zgrzewek kilka razy w tygodniu. Popularnym problemem jest jednak kamień, który lubi osadzać się na dzbanku. Standardowe mycie często sobie z nim nie radzi, jednak istnieje pewien zaskakujący sposób, który jest niezwykle skuteczny. Jak wyczyścić dzbanek filtrujący z kamienia?

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego trudno jest doczyścić dzbanek filtrujący? Wpływa na to pewien czynnik

Na dzbanku filtrującym wodę często można zauważyć nieestetyczne zacieki, które trudno jest domyć standardowymi sposobami. Wszystko dlatego, że odkamienianie wody jest jednym z głównych zadań filtra, który się w nim znajduje. Jeśli kranówka w twoim domu jest naprawdę twarda, zacieki będą bardzo widoczne. Filtr w dzbanku skutecznie pozbywa się kamienia z wody, jednak jak usunąć go z dzbanka? Okazuje się, że są dwa świetnie sposoby, które z łatwością pomogą się z tym uporać.

Jak skutecznie wyczyścić dzbanek filtrujący? Zastosuj produkt, który masz w kuchni

Zanim zaczniesz czyścić dzbanek filtrujący, wyjmij z niego filtr. Najlepiej robić to wtedy, kiedy i tak jest czas na jego wymianę. Jak można doczyścić zacieki spowodowane kamieniem? Sięgnij po ocet, który świetnie sobie radzi z takimi zabrudzeniami. Wystarczy, że do dużego naczynia wlejesz 3 litry wody i litr octu spirytusowego. Do takiej mieszanki włóż dzbanek, by był dokładnie zakryty i pozostaw go tak na godzinę. Po tym czasie umyj dzbanek filtrujący płynem do naczyń i spłucz detergent ciepłą wodą. Na koniec wytrzyj dzbanek do sucha i zamontuj nowy filtr.

Jeśli jednak drażni cię zapach octu, a chcesz pozbyć się nieestetycznych zacieków, zastosuj inny sposób. Wystarczy, że natrzesz dzbanek sokiem z cytryny. Możesz zrobić to, pocierając powierzchnię połówką przekrojonego owocu. Po kilku minutach umyj dzbanek tak, jak zwykle i wytrzyj go do sucha.

Więcej o: