16-latce zablokowano konto. Uznano, że trądzik to treść o charakterze "makabrycznym"

Eva Grant, nastolatka i zwyciężczyni konkursów piękności wyznała, że jej profil na platformie TikTok został zablokowany z powodu trądziku. Treści ukazywane na jej nagraniach uznano za "makabryczne".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Eva Grant to 16-latka pochodząca z Yorku w Anglii. W wywiadzie z magazynem Insider powiedziała, że TikTok usunął jej stronę @Porfection w listopadzie, wysyłając jej wiadomość, że naruszyła wytyczne dla społeczności. Nastolatka jest stałą uczestniczką wielu konkursów piękności i ma tytuł Miss Teen Galaxy York. To właśnie udział w takich wydarzeniach, pomógł jej podbudować swoją pewność siebie.

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć? [#HomeBeauty]

Elvis Presley/Priscilla Presley Presley poznał żonę, gdy miała 14 lat. Chciał, aby nosiła przy nim makijaż

Eva Grant pokazuje naturalną skórę w mediach społecznościowych, aby wzbudzić zaufanie innych

Nastoletnia zwyciężczyni konkursu piękności podzieliła się z internautami wiadomością, że jej kanał TikTok został usunięty po tym, jak platforma zaklasyfikowała jej trądzik jako "makabryczny". Dziewczyna stara się normalizować problem zmian skórnych i wspierać osoby, które również się z nim zmagają. Eva Grant zdradziła, że jej posty dotyczyły tylko jej skóry i nie naruszały żadnych innych zasad aplikacji TikTok. W wywiadzie dla Insider powiedziała:

Wszystko, co opublikowałam, upewniłam się, że jest zgodne z wytycznymi, nie zawierało przekleństw, niczego w sobie, nawet wszystko wcześniej sprawdzałam z mamą.

Nastolatka postanowiła założyć nowe konto o nazwie @porefectionx, które nie zostało zablokowane. Wcześniej jednak wysłała e-maila do samego TikToka, chcąc uzyskać odpowiedź, dlaczego jej wcześniejsze konto zostało skasowane. Niestety, bez odpowiedzi.

Doda w odważnym stroju na siłowni. Internautka: Chirurgia jest aż nadto widoczna (zdjęcie ilustracyjne) Doda zapozowała w wyciętym body i podzieliła fanów. "Photoshop zadziałał"

TikTok wydał oświadczenie. "Typ ciała nigdy nie jest powodem do moderacji treści na platformie"

Platforma TikTok po weryfikacji nowego profilu Evy Grant przywróciła usunięte konto 16-latki. Ponadto przeprosiła, uznając, że usunięcie konta nastolatki było błędem i wydała oświadczenie na oficjalnym kanale. 

Typ ciała nigdy nie jest powodem do moderacji treści na platformie. Fakt, że niektórzy z naszych użytkowników uważają, że może tak być, sprawia, że bacznie się temu przyglądamy i kontynuujemy badania naszej polityki i praktyk. Pracujemy nad tym, aby TikTok był bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla wszystkich.

16-latka wciąż poświęca swój profil w sieci pozytywnemu nastawieniu do ciała i pewności siebie, publikując filmy przedstawiające jej naturalną skórę i zachęcając ludzi do akceptowania różnic.

Więcej o: