16-latce zablokowano konto. Uznano, że trądzik to treść o charakterze "makabrycznym"

Eva Grant, nastolatka i zwyciężczyni konkursów piękności wyznała, że jej profil na platformie TikTok został zablokowany z powodu trądziku. Treści ukazywane na jej nagraniach uznano za "makabryczne".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Eva Grant to 16-latka pochodząca z Yorku w Anglii. W wywiadzie z magazynem Insider powiedziała, że TikTok usunął jej stronę @Porfection w listopadzie, wysyłając jej wiadomość, że naruszyła wytyczne dla społeczności. Nastolatka jest stałą uczestniczką wielu konkursów piękności i ma tytuł Miss Teen Galaxy York. To właśnie udział w takich wydarzeniach, pomógł jej podbudować swoją pewność siebie.

Zobacz wideo Problemy skórne z powodu noszenia maseczki. Jak ich uniknąć? [#HomeBeauty]

Eva Grant pokazuje naturalną skórę w mediach społecznościowych, aby wzbudzić zaufanie innych

Nastoletnia zwyciężczyni konkursu piękności podzieliła się z internautami wiadomością, że jej kanał TikTok został usunięty po tym, jak platforma zaklasyfikowała jej trądzik jako "makabryczny". Dziewczyna stara się normalizować problem zmian skórnych i wspierać osoby, które również się z nim zmagają. Eva Grant zdradziła, że jej posty dotyczyły tylko jej skóry i nie naruszały żadnych innych zasad aplikacji TikTok. W wywiadzie dla Insider powiedziała:

Wszystko, co opublikowałam, upewniłam się, że jest zgodne z wytycznymi, nie zawierało przekleństw, niczego w sobie, nawet wszystko wcześniej sprawdzałam z mamą.

Nastolatka postanowiła założyć nowe konto o nazwie @porefectionx, które nie zostało zablokowane. Wcześniej jednak wysłała e-maila do samego TikToka, chcąc uzyskać odpowiedź, dlaczego jej wcześniejsze konto zostało skasowane. Niestety, bez odpowiedzi.

TikTok wydał oświadczenie. "Typ ciała nigdy nie jest powodem do moderacji treści na platformie"

Platforma TikTok po weryfikacji nowego profilu Evy Grant przywróciła usunięte konto 16-latki. Ponadto przeprosiła, uznając, że usunięcie konta nastolatki było błędem i wydała oświadczenie na oficjalnym kanale. 

Typ ciała nigdy nie jest powodem do moderacji treści na platformie. Fakt, że niektórzy z naszych użytkowników uważają, że może tak być, sprawia, że bacznie się temu przyglądamy i kontynuujemy badania naszej polityki i praktyk. Pracujemy nad tym, aby TikTok był bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla wszystkich.

16-latka wciąż poświęca swój profil w sieci pozytywnemu nastawieniu do ciała i pewności siebie, publikując filmy przedstawiające jej naturalną skórę i zachęcając ludzi do akceptowania różnic.

Więcej o: