Wymieszaj ze szklanką wody i spryskaj ściany. Produkt z apteki za 10 zł szybko rozprawi się z grzybem

Gdy tylko zauważysz na ścianach ciemny nalot, nie warto zwlekać. Nieestetyczny wygląd to bowiem niejedyny problem. Grzyb na ścianach może wpływać także negatywnie na zdrowie domowników. Jak się go pozbyć? Znamy prosty sposób.

Pleśń i grzyb na ścianie to z pewnością ostatni widok, jaki chcemy zobaczyć w domu. Ciemny nalot nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też może oddziaływać na zdrowie. Bóle głowy, zmęczenie czy podrażnienia skóry to tylko część dolegliwości, jakie może wywoływać szczególnie u alergików. Jak szybko pozbyć się go z domu? Znamy kilka sposobów, które warto wypróbować. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Pomocny okaże się olejek herbaciany

Olejek herbaciany możemy zakupić w każdej aptece i licznych drogeriach. Ten specyfik dostępny już za około 10 zł może okazać się nieocenioną pomocą w pozbyciu się grzyba z domu. Wystarczy bowiem jedną łyżeczkę olejku herbacianego dodać do szklanki ciepłej wody i wymieszać. Następnie roztwór przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy ściany pokryte grzybem. Aby efekt był widoczny, należy odczekać trzy dni. Po tym czasie spryskane miejsce myjemy wodą z dodatkiem mydła. Gdy ściana wyschnie, po pleśni nie powinno być już śladu. 

Jak usunąć grzyba ze ściany? Na trudniejsze plamy wykorzystaj ocet

Oczywiście chcąc pozbyć się pleśni ze ścian, nie należy zapominać o occie, który wykazuje właściwości bakteriobójcze. Butelkę octu warto mieć zawsze pod ręką, gdyż może nam służyć nie tylko podczas gotowania, ale również domowych porządków. Może uporać się też z grzybem. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcji 4:1, a potem przelać całość do butelki z atomizerem. Po dokładnym spryskaniu ściany, odczekujemy godzinę. Następnie podobnie jak w przypadku powyższego sposobu, szorujemy plamę wodą z mydłem i suszymy. 

Więcej o: