Nie używają papieru toaletowego od ponad pięciu lat. Ich zdaniem to "wyrzucanie pieniędzy w błoto"

Amber Allen i jej rodzina mieszkają w Kanadzie. Starają się żyć w zgodzie z naturą i zasadami minimalizmu. Pięć lat temu zdecydowali się całkowicie zrezygnować z papieru toaletowego. Zamiast tego korzystają z wielorazowych ściereczek. Powód? Chęć zaoszczędzenia pieniędzy.

Amber Allen, jej mąż Joseph oraz trójka dzieci mieszkają w Ontario w Kanadzie. Amber prowadzi kanał na YouTube, "The Fairly Local Family", na którym publikuje filmy o minimalizmie, życiu w zgodzie z naturą, zero waste i zrównoważonym stylu życia. Jakiś czas temu na kanale pojawił się film, w którym kobieta opowiedziała o dość kontrowersyjnej kwestii. Okazuje się, że rodzina od ponad pięciu lat nie korzysta z papieru toaletowego. Zamiast tego sięgają po wielorazowe ściereczki, które piorą po użyciu.

Zobacz wideo Majcher: Przeciętny Polak produkuje ponad 300 kg śmieci rocznie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od ponad pięciu lat nie korzystają z papieru toaletowego. Powód? Oszczędność

Amber Allen nagrała film o doświadczeniach z rezygnacji z papieru toaletowego jeszcze w 2021 roku. Wtedy rodzina korzystała z wielorazowych szmatek już od czterech lat. Jednak zdecydowała się go opublikować po ponad roku. Kobieta opowiedziała w nim m.in. o powodach rezygnacji z jednorazowego papieru. Dlaczego postanowili korzystać z wielorazowych ściereczek? Powodem była... oszczędność. Rodzina po prostu nie miała pieniędzy. – Tonęliśmy w takich długach związanych z nauką i koledżem, że codzienne zakupy pogrążały nas finansowo – przyznała Amber w filmiku. Rodzina była zmuszona do szukania oszczędności wszędzie tam, gdzie było to możliwe.

Jej zdaniem, używanie papieru toaletowego to "wyrzucanie pieniędzy w błoto". Zamiast tego korzysta ze ściereczek wykonanych z obrębionych ścinków tkanin, flaneli, dziecięcych kocyków, tetry i wszystkiego, co jest wystarczająco chłonne, by sprostać temu zadaniu.

 

Choć rodzinie Allenów udało się w końcu uwolnić od długów, wciąż korzystają z wielorazowych ściereczek toaletowych. Pomysł sprawdził się na tyle, że rodzina od ponad pięciu lat nie korzysta z papieru toaletowego, zaoszczędzając dzięki temu kilkaset dolarów rocznie. Dziś kupują papier toaletowy tylko dla gości, choć proszą, by ci... przynosili papier ze sobą, na wypadek, gdyby rodzina nie zauważyła jego braku. – To działa bardzo dobrze dla nas, ale nie u każdego może się sprawdzić. Wiele osób może nie chcieć robić czegoś takiego – zwróciła uwagę Amber.

Chloe McIntyre "Zrobię wszystko, aby zaoszczędzić". Brytyjka myje włosy raz w miesiąc

 

Jak prać wielorazowy papier? Allenowie radzą sobie w prosty sposób

Amber opowiedziała również o tym, jak dba o ściereczki i jak pierze je z brudu i resztek odchodów. Zamiast bidetu, Allenowie korzystają z... konewki. Użyte ściereczki wrzucają do wiadra z pokrywką wypełnionego wodą z octem, czasem boraksem lub wybielaczem. Ściereczki namoczone przez kilka godzin są następnie wrzucane do prania. Amber zaznaczyła, że dzięki zdrowej diecie i "bidetowi" z konewki i moczeniu przed praniem, na ściereczkach nie ma resztek kału, które mogłyby zanieczyścić pralkę.

 

Kąpiel w wannie Kąpiel w wannie czy szybki prysznic. Co kosztuje mniej?

Więcej o: