Jak pozbyć się siwizny? Nie musisz farbować włosów. Wykorzystaj te produkty za grosze

Gdy na naszych włosach pojawia się siwizna, większość osób szuka sposobów, aby zakryć niechciane pasma. Nie wszyscy jednak chcą używać profesjonalnych farb do włosów. Istnieją domowe sposoby, które łatwo poradzą sobie z siwizną na włosach.

Siwizna u każdego pojawia się w innym wieku. Zdarza się, że u wielu osób siwa pasma pojawiają się już przed 40. rokiem życia. Jak sobie z nimi poradzić? Okazuje się, że nie jesteśmy skazani na profesjonalne farby do włosów. Z siwizną możemy poradzić sobie domowymi sposobami.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Jak zakryć siwe włosy? Spróbuj sposobu z użyciem mielonej kawy

Oczywiście, jeśli siwizna pokrywa większość naszych włosów, jedynym sposobem może okazać się farbowanie. Jednak jeżeli na naszej głowie dopiero zaczynają pojawiać się siwe włosy, z łatwością możemy poradzić sobie z nimi domowymi sposobami. Jednym z popularnych metod na zakrycie siwych włosów jest sposób z użyciem mielonej kawy. Jak przygotować płukankę z kawy?

Kilka łyżek zmielonej kawy należy wymieszać z dwiema szklankami wody, zagotować, a następnie odcedzić i pozostawić do wystudzenia. Kiedy mieszanka przestygnie, należy polać nią umyte wcześniej włosy. Płukankę należy równomiernie rozprowadzić na całej długości włosów i pozostawić na około 20 minut. Po upływie tego czasu należy dobrze spłukać głowę. Zabieg powinno się wykonywać co dwa dni.

Płukanka z kawy poprawi koloryt naszych włosów i naturalnie je przyciemni, przez co zakryje pojedyncze siwe włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Herbata pomoże zakryć siwe włosy. Jak przygotować płukankę z herbaty?

Herbata nie tylko poradzi sobie z siwizną, ale również doda włosom objętości i blasku.

Do przygotowania płukanki z herbaty należy sześć łyżek herbaty zalać dwoma litrami gorącej wody. Gdy herbata się zaparzy, należy ją odcedzić i pozostawić do wystudzenia. Kiedy płukanka będzie gotowa, należy wetrzeć ją we włosy i skórę głowy, a następnie pozostawić na 30 minut.

Więcej o: