Oprah Winfrey zapisała swoim psom fortunę. Trzy spaniele odziedziczą ogromne pieniądze

Oprah Winfrey znajduje się na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi XX wieku" czasopisma "Time", a jej majątek szacowany jest na 2,6 mld dolarów. Prezenterka na wypadek śmierci postanowiła zabezpieczyć swoje psy.

Oprah Winfrey posiada ogromny majątek, którego część przepisała na swoje zwierzaki. Po jej śmierci psy miałyby odziedziczyć 30 tysięcy dolarów z funduszu powierniczego.

Zobacz wideo Najlepsze polskie talk-show, które pamiętamy z lat 90. [Popkultura]

Spaniele Oprah odziedziczą ogromne pieniądze. Prezenterka zabezpieczyła ich przyszłość

Oprah Winfrey to amerykańska prezenterka telewizyjna prowadząca "The Oprah Winfrey Show". Program przyniósł jej ogromną popularność. Określany jest jako jeden z najbardziej liczących się programów telewizyjnych. Sama Oprah zalicza się do grona najbardziej wpływowych kobiet świata według magazynu "Forbes". Prywatnie Winfrey jest właścicielką trzech psów. Są to dwa springer spaniele – Sunny i Lauren oraz cocker spaniel Sadie. Zwierzaki znajdują się na czwartym miejscu listy najbogatszych pupili świata. Jak się okazuje po śmierci kobiety, zwierzaki otrzymają spory majątek.

Informator australijskiego magazynu "Woman’s Day" tłumaczy decyzję prezenterki. – Oprah ma menażerię zwierząt i chce, aby były rozpieszczane do końca życia, jeśli miałaby umrzeć pierwsza, więc przepisała swój testament, aby uwzględnić miliony na ich opiekę.

 

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lista najbogatszych pupili świata. Kto na pierwszym miejscu?

Najbogatszym psem świata jest owczarek niemiecki Gunther VI. To pies należący do zmarłej w 1992 roku hrabiny Karlotty Leibenstein, która zapisała swojemu psu majątek warty 80 milionów dolarów. Hrabina nie miała dzieci ani bliskich krewnych. Majątkiem psa zarządza firma Gunther Corp. i niedawno sprzedała należącą do Gunthera willę o wartości 29 milionów dolarów.

Na liście najbogatszych zwierzaków znalazła się również Oliwia Benson – kotka należąca do Taylor Swift, Choupette – kotka Karla Lagerfelda oraz Pontiac – pies Betty White.

Więcej o: