Horoskop kwiatowy 2023. Jakie rośliny najbardziej pasują do twojego znaku zodiaku?

Horoskopy nie muszą odnosić się tylko do gwiazd i układów astralnych, ale jak się okazuje mogą dotyczyć też roślin. Jakie gatunki powinny zagościć w tym roku w twoim domu? Poznaj horoskop kwiatowy na 2023 rok.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na czym polega horoskop kwiatowy na 2023 rok? Jest to lista roślin, które sprzyjają osobom urodzonym w danym okresie. Konkretne gatunki pasują do konkretnych cech osobowości ludzi, choć oczywiście nie trzeba trzymać się sztywno poniższej listy. Poznaj, jakimi kwiatami warto się otaczać przez najbliższe 365 dni.

Zobacz wideo Horoskop miłosny na cały rok dla ryb

Horoskop kwiatowy dla osób urodzonych w pierwszym kwartale roku. Pamiętaj o tych roślinach

Dla osób urodzonych w pierwszym kwartale roku przypisane jest kilka roślin. Dla czułych i wrażliwych romantyków najlepsze będą Mimozy i Goryczki. Natomiast osoby, które są powszechnie znane jako dusze towarzystwa, powinny otoczyć się Jemiołą, Kosmosem i Nieśmiertelnikami. Dla tych, którzy od zawsze boją się zaszaleć, i są raczej wycofanymi i skrupulatnymi ludźmi najbardziej pasuje Tojad, Oset oraz Lilia.

Urodzeni w drugim kwartale powinny kupić te rośliny. O jakich gatunkach mowa?

Wiele osób urodzonych w drugim kwartale roku cechuje się życzliwością i chęcią do bezinteresownej pomocy innym. To właśnie oni powinni zasadzić w swoim domu takie kwiaty jak Geranium, Hortensje i Kaczeńce. W tym okresie często rodzą się także ludzie lubiący marzyć, mieć kontakt z naturą i skupiać się w dużej mierze na sobie. Najlepiej pasują do nich Dalie, Konwalie oraz Tulipany. Natomiast dla tych, którzy twardo stąpają po ziemi, sprawdzą się Stokrotki i Dzwonki.

Jakie kwiaty pasują dla ludzi urodzonych w trzecim kwartale? Oto ich szczęśliwe rośliny

III kwartał jest pełen sprzeczności. Można znaleźć w nim zarówno osoby uwielbiające stabilizację, jak i impulsywnych ryzykantów. Dla pierwszej grupy sprawdzą się Fiołki i Goździki, natomiast ich przeciwieństwu pasują Dzikie Róże i Słoneczniki. 

Osoby z czwartego kwartału powinny zainteresować się tymi kwiatami. Poprawią im nastrój

Pośród osób urodzonych w czwartym kwartale znajdziemy wiele aktywnych i towarzyskich osób. Idealnymi kwiatami dla takich ludzi są Orchidee, Mieczyki, Lotos i Mniszki lekarskie. Do osób, które cenią sobie spokój i domowe zacisze pasują Kamelie, Lilaki oraz Piwonie.

Należy jednak pamiętać, że do horoskopów należy podchodzić z dystansem.

Więcej o: