57-letnia modelka z dumą pozuje topless. "Wreszcie czuję się dobrze we własnej skórze"

Paulina Porizkova jest 57-letnią modelką, która od dawna mówi o tym, by celebrować i akceptować swoje ciało. Kobieta jakiś czas temu na Instagramie opublikowała zdjęcie topless. Fotografia miała pewien przekaz, ale wzbudził on w internautach mieszane uczucia.

Paulina Porizkova to supermodelka i aktorka czeskiego pochodzenia. Swoją karierę rozpoczęła na początku lat 80., lecz w swoim wpisie na Instagramie wskazuje, że dopiero teraz czuje się w pełni komfortowo z tym, jak wygląda. Jej post wzbudził w obserwatorach wiele skrajnych emocji. Jakie są reakcje na słowa 57-latki?

Zobacz wideo Aleksandra Domańska pływa topless w jeziorze

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

57-letnia modelka pozuje topless. Ma ważny przekaz

Paulina Porizkova opublikowała w Nowy Rok na Instagramie fotografię, która wzbudziła wiele emocji. Modelka zapozowała na niej topless, zasłaniając piersi rękami. Stoi i przy oknie, a na sobie ma jedynie czarną bieliznę. Całość dopełniona jest intrygującym wyznaniem w duchu ruchu body positive

Nowy Rok otwiera się szeroko. Witam go nago, bo nie mam nic do ukrycia. Wreszcie czuję się dobrze we własnej skórze. Nie potrzebuję zbroi, kiedy jestem już uzbrojona w moje doświadczenia i mądrość, którą ze sobą niosę.
 

Paulina Porizkova pozuje topless. Jak zareagowali na to internauci?

Internauci są podzieleni. Niektórzy są zachwyceni słowami i zdjęciem Pauliny, jednak część jej obserwatorów nie patrzy na to zbyt przychylnie. Co piszą ci, którzy są nim zachwyceni? Odnoszą się do słów Pauliny, wskazując na to, że jest nie tylko piękną, lecz także mądrą i wrażliwą kobietą:

Wyglądasz pięknie w swojej skórze!
Bogini uroku, współczucia, mądrości i niezrównanego piękna.
Masz piękne wnętrze, jesteś piękna na zewnątrz. Piękne jest całe twoje ciało, zwłaszcza umysł. 

Jak do wpisu Porizkovej odnoszą się internauci, którzy są mniej przychylni jej wypowiedzi? Uważają, że łatwo jest mówić o samoakceptacji i nieukrywaniu swojego ciała, gdy wygląda ono jak z okładek kolorowych magazynów. Wskazują, że nie każdy może poczuć się komfortowo we własnym ciele, nie mając za sobą stylistów, fryzjerów i dietetyków, którzy pomogą uzyskać taki wygląd, o jakim się marzy.

Rozumiem cię Paulino, ale dość często publikujesz nagie/półnagie zdjęcia. Wiemy, jak wygląda twoje ciało. Szczerze wątpię, czy byłabyś tak otwarta, gdybyś nie była taka szczupła.
Masz dostęp do dietetyków, fryzjerów, makijażystów i mnóstwa ludzi, którzy doprowadzili cię do tej formy. Bądź prawdziwa. Od czasów bycia supermodelką nie zmieniłeś się ani trochę, przynajmniej bądź szczera. Pewnie, że jesteś oszałamiająca, ale tak samo jest z wieloma innymi kobietami na tej planecie, które nie są sławne.
Łatwo to zrobić, kiedy wygląda się tak, jak ty. Uwielbiam cię, lecz po prostu myślę, że łatwiej jest pokazać swoje prawdziwe ciało, kiedy dobrze wyglądasz.
Więcej o: