Jak się pozbyć myszy z domu? Połóż tę przyprawę w kącie, a przegonisz nie tylko gryzonie

Jak się pozbyć mysz z domu? Gryzonie, mimo że nie są duże i często zachwycają wyglądem, mogą wyrządzić wiele szkód w mieszkaniu i piwnicy. Wygonienie szkodnika nie zawsze jest proste, dlatego warto poznać skuteczny i naturalny odstraszacz na myszy, który przy okazji wypędzi również i pająki.

Myszy nie dość, że wyjadają zapasy pożywienia, to jeszcze pozostawiają po sobie liczne odchody i inne trudne do usunięcia zabrudzenia. To sprawia, że małe gryzonie skutecznie uprzykrzają życie. Na szczęście istnieją metody, które wypędzą szkodniki, dzięki czemu poszukają schronienia w nowym miejscu. Niektóre z nich sprawdzą się również na pająki. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Jak się pozbyć myszy z domu? Sprawdź, co oznacza pojawienie się szkodnika

Gryzonie zaglądają na nasze posesje przede wszystkim dlatego, że szukają schronienia i pożywienia. W okresie jesiennym i zimowym zboże jest już zebrane i zmagazynowane, dlatego takie skupiska przyciągają szkodniki, które liczną na smaczne i łatwe do zdobycia kąski. Obecność myszy można rozpoznać dzięki nieprzyjemnemu dla nosa zapachu.

Małgorzata KożuchowskaKożuchowska w marynarce sezonu! Ten krój jest wygodniejszy niż dresy

Prosta metoda na gryzonie. Wypróbuj naturalny odstraszacz na myszy

Szybką i prostą metodą na odstraszenie myszy jest wykorzystanie kilku zapachów, których nie lubią. Mało kto wie, że umieszczenie w kątach świeżych i suszonych liści mięty, pomidorów i kwiatów lawendy to skuteczny sposób nie tylko na gryzonie, ale również i pająki. 

Oprócz tego warto co jakiś czas skraplać pokoje i piwnice olejkami zapachowymi lub octem jabłkowym. Sprawdzi się też nasączanie wacików płynem i rozkładanie ich w zakamarkach. 

Jak wyczyścić dzbanek filtrujący wodę? Tak pozbędziesz się kamieniaJak wyczyścić dzbanek filtrujący wodę? Zanurz go w tym roztworze

Żywołapka na myszy. Humanitarna metoda, która nie zabije gryzonia

Pułapki na myszy, które można dziś znaleźć w wielu sklepach, nie muszą się wiązać z pozbawieniem gryzonia życia. Humanitarną i sprawdzoną metodą jest zakup żywołapki, dzięki której zwierzę będzie mogło zostać wywiezione daleko od naszego domu i wypuszczone na łące lub w lesie. 

Po zakupie odpowiedniego sprzętu wystarczy założyć rękawiczki, dzięki czemu mysz nie wyczuje zapachu człowieka, włożyć do pułapki kawałek chleba i poczekać, aż gryzoń wejdzie do środka.

Więcej o: