Miłosny trójkąt na planie Harry'ego Pottera wstrząsnął show-biznesem. Nikt nie chciał w to uwierzyć

Serię filmów o Harrym Potterze pokochał cały świat. Mało osób wie jednak, że pod magiczną otoczką, działy się prawdziwe dramaty. Jednym z nich był miłosny trójkąt, który swego czasu zatrząsł show-biznesem...

Trójkąt miłosny, który wybuchł pomiędzy tymi trzema wielkimi nazwiskami zatrząsł show-biznesem

Na planie Harry'ego Pottera poza wschodzącymi wówczas gwiazdami takimi jak Emma Watson, Daniel Radcliffe oraz Rupert Grint mogliśmy podziwiać wielkie nazwiska takie jak Alan Rickman, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Emma Thompson oraz Kenneth Branagh.

To pomiędzy trzema ostatnimi wybuchł ogromny trójkąt miłosny, który swego czasu wstrząsnął show-biznesem...

 

Emma Thompson była ślepa na zdrady męża na planie. Kiedy odkryła prawdę, była zdruzgotana

Emma Thompson, dwukrotna zdobywczyni Oscara, która w filmie Harry Potter zagrała profesor Trelawny oraz Kenneth Branagh, który zagrał Gilderoya Lockharta, poznali się w 1987 roku, a już dwa lata później, pobrali się.

Uznawani byli za złotą parę brytyjskiego kina lat 90. Fani nazywali ich czule Ken i Em. Prawda o ich relacji, nie była jednak kolorowa. Branagh nie był wiernym mężem. Emma Thompson, ślepa na jego zdrady, długo nie dopuszczała do siebie prawdy.

W 1994 Branagh na planie filmu Frankenstein zagrał u boku aktorki Heleny Bonham Carter, która w Harrym Potterze zagrała Bellatrix Lestrange. Na planie aktorzy grali zakochanych, szybko jednak okazało się, że uczucie z ekranu przeniosło się do prawdziwego życia. Para zaczęła romansować za plecami żony aktora, Emmy Thompson.

 

W listopadowym numerze New Yorkera Emma Thompson opowiedziała o swoim bólu i upokorzeniu, który odczuwała, kiedy dowiedziała się o wszystkim.

Byłam całkowicie, całkowicie ślepa na fakt, że miał związki z innymi kobietami na planie

– powiedziała Thompson w wywiadzie dla Johna Lahra.

Nauczyłam się, jak łatwo jest być zaślepionym własnym pragnieniem oszukiwania samego siebie
 

Thompson po rozpadzie sześcioletniego związku była w bardzo złym stanie i nie było jej łatwo stanąć na nogi.

Byłam na wpół żywa. Jakiekolwiek poczucie bycia kochaną lub godną osobą całkowicie zniknęło
Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Zdewastowana Thompson, gdy dowiedziała się o romansie, złożyła papiery o rozwód. Małżeństwo zakończyło się w 1995 roku

W 2003 roku Thompson zagrała w kinowym hicie Love Actually, gdzie odegrała rolę kobiety podejrzewającej męża o zdradę. Po premierze filmu kobieta udzieliła kilku wywiadów, w których otworzyła się na temat emocji przeżywanych podczas odgrywania roli. 

W takich sytuacjach musisz dać radę, musisz iść do przodu i zachować normalność. Zwłaszcza dla swoich dzieci.

Nie był to jednak koniec trudnych sytuacji dla Thompson. Aktorka musiała zmierzyć się z byłym mężem i jego kochanką na planie Harry’ego Pottera.

W 2013 roku Emma w wywiadzie dla The Sunday Times powiedziała, że pogodziła się z Heleną Bonham Carter. Aktorka postanowiła podzielić się tą informacją po tym, gdy trójka spotkała się na planie Harry’ego Pottera.

Kobieta podkreśliła również, że nie ma złych uczuć ani urazy do Heleny, i uważa ją za wspaniałą kobietę.

Emma Thompson ponownie znalazła miłość u boku Grega Wise'a, swojego ekranowego partnera z filmu Rozważna i romantyczna, za który otrzymała Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

 

Powiedziała, że Wise, którego poślubiła w 2003 roku, pozbierał kawałki i złożył je na nowo. Para ma dwoje dzieci.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: