Przekrój ten owoc na pół i przetrzyj podłogę. Zapomnisz o rybikach w łazience

Jak się pozbyć rybików z łazienki? Okazuje się, że rozwiązanie jest bardzo proste. Przecierając podłogę połówką jednego owocu, możemy wyeliminować niechcianych gości z domu na długo.

Rybiki nie są groźne dla człowieka, ale ich widok z pewnością jest ostatnią rzeczą, jaką chcemy zobaczyć w domu. Najczęściej można je spotkać w łazience. Wynika to z faktu, że lubią miejsca wilgotne, ciepłe i słabo wentylowane. Jak pozbyć się rybików z domu? Znamy kilka sprawdzonych sposobów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak usunąć rybiki z łazienki? Cytryna będzie pomocna w walce z owadami

Rybiki nie lubią zapachu cytryny, więc gdy tylko wyczują ją w łazience, znikną z niej w mig. Należy zatem przekroić owoc na pół i przetrzeć nim podłogę, aby rozwiązać problem niechcianych owadów. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenia kawałka cytryny w miejscach przebywania rybików lub rozłożenie wacików namoczonych w soku z cytryny. Dla jeszcze lepszego efektu możemy do soku dodać odrobinę olejku lawendowego lub cynamonu, ewentualnie wbić w cytrynę goździki. Wszystkie te zapachy skutecznie przegonią rybiki. 

Jak pozbyć się rybików? Pułapka ze słoika, którą przygotujesz samodzielnie w kilka minut 

Kolejnym rozwiązaniem, które warto wykorzystać w walce z rybikami to domowa pułapka. Do jej przygotowanie potrzebny będzie słoik, tektura i taśma. W pierwszej kolejności należy okleić słoik taśmą, a do środka włożyć kawałek tektury ewentualnie nasypać trochę cukru. To powinno szybko zwabić owady, które już w pułapki się nie wydostaną. Później wystarczy już tylko słoik i gotowe. Wówczas na wszelki wypadek warto dla pewności połączyć pułapkę z powyższym patentem i na sam koniec podłogi przetrzeć kawałkiem cytryny. 

Więcej o: