Jak pozbyć się muszek owocówek? Cytryna może pomóc w walce z uporczywym problemem

Muszki owocówki potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Pojawiają się nie tylko latem, dlatego dobrze jest znać kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą nam je usunąć, gdy próbują opanować naszą kuchnię lub spiżarnię. Jak pozbyć się muszek owocówek? Cytryna i inne domowe sposoby świetnie sobie poradzą.

Istnieje wiele fantastycznych domowych sposobów, które potrafią nam ułatwić codzienne funkcjonowanie. Podobnie jest z pozbyciem się muszek owocówek. Te maleńkie owady żyją przez około 30-40 dni, lecz w tym czasie uwielbiają krążyć wokół naszych owoców, śmietników lub zlewów, w których czasami zdarza nam się pozostawić resztki jedzenia. Jak pozbyć się muszek owocówek? Odkryj kilka niezawodnych sposobów.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się muszek owocówek? Cytryna świetnie sobie z nimi poradzi

Do pozbycia się muszek owocówek nie potrzebujemy specjalnych preparatów czy silnej chemii. Wystarczą nam naturalne rozwiązania, które samodzielnie przygotujemy z tego, co mamy w domu. Przede wszystkim na muszki owocówki świetnie działa cytryna. Jej aromat skutecznie odstraszy owady.

Wystarczy przekroić cytrynę lub limonkę na pół i wbić w nią kilka goździków. Tak przygotowane połówki owoców rozłóż w miejscach, gdzie najczęściej widujesz muszki, a po jakimś czasie znikną z twojego mieszkania. Warto pamiętać o tym sposobie szczególnie latem, ponieważ nie tylko skutecznie odstrasza muszki owocówki, lecz także komary. 

Domowa pułapka na muszki owocówki. Co warto zrobić, by się ich pozbyć?

Jak pozbyć się muszek owocówek? Cytryna i goździki to nie jedyne sposoby na to, by skutecznie je odstraszyć. Można również przygotować w domu małą pułapkę, która bez problemu pozbędzie się owadów. Do jej przygotowania potrzebujesz tylko kilku składników.

Wystarczy, że zapełnisz szklankę do połowy octem jabłkowym i nakryjesz ją dokładnie folią spożywczą. Za pomocą wykałaczki zrób w niej dziurki, a następnie ustaw takie pułapki w miejscach, gdzie znajdujesz muszki. Owady zwabione zapachem octu wlecą pod folię, z której trudno im będzie się wydostać. To bardzo skuteczny i sprawdzony sposób, lecz nie każdy go polubi ze względu na charakterystyczny aromat octu.

Więcej o: