Codziennie wcieraj to w dłonie. Działa lepiej niż krem i zmniejszy widoczność przebarwień

Przebarwienia na dłoniach to problem, z którym zazwyczaj walczymy za pomocą drogich kremów. Istnieje jednak domowy sposób, aby sprawić, by dłonie były gładkie i pozbawione przebarwień.

Z przebarwieniami na dłoniach możemy walczyć nie tylko za pomocą kremów i masek z apteki. Z łatwością możemy poradzić sobie z nimi za pomocą domowych sposobów. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Domowy sposób na przebarwienia na dłoniach. Jak sobie z nimi poradzić?

Przebarwienia na dłoniach najczęściej pojawiają się po 30 roku życia. Plamy pojawiają się nierównomiernie i są wynikiem działania promieni UV oraz nadmiernej ekspozycji na słońce. Aby pozbyć się nieestetycznych przebarwień na dłoniach, najczęściej korzystamy ze specjalistycznych kremów lub zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Niewiele osób jednak wie, że z przebarwieniami na dłoniach można poradzić sobie domowymi sposobami.

Do przygotowania domowej mikstury na dłonie potrzebujmy 200 ml zagotowanej wody. Do wody należy dodać natkę pietruszki i gotować przez 15 minut, następnie przestudzić i przecedzić. Następnie dodajemy łyżeczkę soku z cytryny. Tak przygotowana miksturę możemy przechowywać do 3 dni w lodówce. Nakładamy ją wacikiem na przebarwione miejsca.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Produkty, które każdy ma w kuchni. Poprawiają stan skóry dłoni

W naszej kuchni znajdziemy produkty, które świetnie nadają się do pielęgnacji skóry dłoni. Naturalne peelingi i maski są dobrą alternatywą dla drogich kremów z drogerii.

  • Miód – łyżeczkę miodu warto zmieszać z łyżeczką kremu, a następnie nałożyć na dłonie. Miód idealnie odżywi skórę i przywróci naturalny koloryt.
  • Cukier – w połączeniu z sokiem z cytryny i łyżeczką oliwy z oliwek tworzy naturalny peeling.
  • Ocet jabłkowy – wymieszaj z wodą w proporcji 3:1. Miksturą należy nacierać przebarwienia na dłoniach. Kwasy zawarte w occie rozjaśnią przebarwienia.
Więcej o: