97-latka jest najstarszą gimnastyczką na świecie. Emerytka zadziwia gibkością ciała

Są ludzie, którzy przeciwstawiają się wiekowi i nadal robią rzeczy, które kochają. Wciąż udowadniają, że wiek to tylko liczba. Pewna starsza kobieta z Niemiec w 2012 roku została nagrodzona rekordem najstarszej gimnastyczki przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Johanna Quaas zapisała się w historii oraz Księdze Rekordów Guinessa w 2012 roku jako najstarsza gimnastyczka. Niemka miała wtedy 86 lat, a dzisiaj ma 97 lat. Wciąż jest niezwykle sprawna fizycznie, co można zaobserwować po prowadzonych przez nią mediach społecznościowych.

 
 
Zobacz wideo Dart bije rekordy popularności i tworzy niezapomniane widowiska. O co w nim chodzi?

Najstarsza gimnastyczka wciąż bierze udział w zawodach sportowych. Johanna Quaas i początki kariery

Johanna Quaas pochodząca z Niemiec została nagrodzona rekordem najstarszej gimnastyczki przez Księgę Rekordów Guinnessa w wieku 86 lat w 2012 roku. Wciąż bierze udział w zawodach i często wygrywa. O dziwo, zaczęła uprawiać ten sport dopiero w wieku 56 lat. Kobieta jest obecnie na emeryturze, ale kiedyś była nauczycielem wychowania fizycznego. Niemka zaczęła bić rekordy, kiedy była na zawodach mistrzowskich. Pewna osoba w tłumie nagrała wideo, z jednym z jej układów. Nagranie trafiło na YouTube i uzyskało ponad milion wyświetleń. Następnie Księga Rekordów Guinnessa wysłała menadżerowi Quaas zaproszenie do występu we włoskim programie telewizyjnym w Rzymie, gdzie kobieta otrzymała rekord najstarszej gimnastyczki świata.

 

Jak wygląda jej rutyna z ćwiczeniami? Wiek nie stanowi ograniczenia dla 97-latki

Najstarsza gimnastyczka świata uprawia ją tylko 2 razy w tygodniu, ale codziennie poświęca godzinę na jakiś sport lub ćwiczenia, zwykle pływanie lub spacer. Jej ulubionym sprzętem są poręcze równoległe. Dzisiaj 97-latka nigdy nie czuła ograniczeń w podejmowaniu nowych wyzwań związanych ze swoim wiekiem. Kobieta nie obawia się również o swoje zdrowie i kondycję. Regularne treningi pozwalają jej na swobodne wykonywanie wielu ćwiczeń i ruchów.

 
Więcej o: